BLOG:
wszystkie wpisy

 • Wenecki karnawał

  I oto mamy karnawał. A dla mnie karnawał to maski, złoto przepych i Wenecja :). A od złota i Wenecji już tylko krok do Murano, maleńkiej wysepki na której od XIII wieku wytwarza się najpiękniejsze szkło na świecie. Murańscy szklarze nie mają sobie równych a wytwarzanie dekoracyjnego szkła opanowali do perfekcji. Do dziś szkło tworzy się tam w niemal niezmieniony od 800 lat sposób.
  Dziś przedstawiam Wam próbkę piękna z Murano, któremu pozwoliłam sobie nadać kształt biżuterii. Mam nadzieję, że wraz z trwaniem karnawału kolekcja będzie się powiększać i cieszyć Wasze oczy :).

  Fiszerowa: Wenecki karnawał - kolczyki Cielo   Fiszerowa: Murano - wyspa - huta - wyroby   Fiszerowa: Wenecki karnawał - komplet Passione  
 • Drzewa,ale inne.

  Zapraszam do obejrzenia ceramicznych drzew. Bajkowo wyglądają w nocy,kiedy są podświetlone .Aleja prowadzi do mojej pracowni .Sam pomysł ulepienia ceramicznych drzew narodził się w momencie budowy pracowni, kiedy to musieliśmy wyciąć wszystkie jabłonki i śliwy.Tak goło i brzydko wyglądał wtedy ogród. Przyznaję , że z żalem patrzyłam w stronę sąsiadów,bo ich strona ogrodu kwitła zielenią i zapachami. Nadszedł czas zbioru jabłek-( a , już tylko oni mieli wspaniałą odmianę ananasówek -uwielbiam je ).Zasadzić nowe drzewa i czekać kilka LAT aż ,zrobi się u nas ładnie....I właśnie wtedy moja wena twórcza podpowiedziała pomysł,aby dosłownie wziąć dzewa w swoje ręce. Kilka miesięcy pracy,kilka wypałów i gotowe.Wprawdzie ceramiczne nie rodzą ananasówek ale ,zdobią ogród jak, żadne inne drzrewa, zdobyły Grand Prix na konkursie , są moją wizytówką-jako ceramika ,a na jabłka chodzę do sasiadów ! (za ich zgodą naturalnie)

  Joanna Lewandowska: drzewa ceramiczne nocą   Joanna Lewandowska: Łączę ceramikę ze szkłem,które jako transparentne,wspaniale ,świeci w nocy.   Joanna Lewandowska: Do mojego królestwa.  
 • Stary rok, nowy rok...

  Ten dzień jest dla mnie dniem refleksji. O czym myślałam rok temu? Co udało się zrealizować? O czym marzę i co z tego jest realne? O czym chcę zapomnieć? Mój bilans jest na plus. Tego samego życzę Wam wszystkim na Nowy Rok. A stary kończę mini kolekcję łączącą przepiękne, drobniutkie ametysty i oksydowane srebro.

  Extrano: LaMorra   Extrano: Lecco   Extrano: Lucca  
 • Życzenia Świąteczne

  W ten piękny dzień chciałam życzyć Państwu radosnych, ciepłych, spokojnych, magicznych, białych, bardzo rodzinnych, obfitych w niezapomniane wrażenia (i prezenty) Świąt Bożego Narodzenia
  oraz szczęśliwego, pełnego spełnionych marzeń i sukcesów Nowego Roku 2009
  Gosia Chruściel Waniek

 • Rośnie nam nowe pokolenie...

  W tym roku przedszkole mojego syna wprowadziło cykliczne spotkania dzieci z rodzicami, którzy mają ciekawe zawody.
  Dziś to ja miałam zaszczyt być takim rodzicem. Przyznam się, że nie mam absolutnie zdolności pedagogicznych, ale spotkanie było fantastyczne :). O biżuterii opowiadałam niewiele i bardzo szybko od teorii przeszliśmy do praktyki. Dzieci miały za zadanie zrobić według własnego projektu bransoletkę dla mamy, a później z moją niewielką pomocą robiliśmy breloki do telefonów komórkowych. Zaangażowanie było ogromne, co dokumentują załączone poniżej zdjęcia :).

  Fiszerowa: Delfiny przy pracy   Fiszerowa: Potomek Fiszerowej tworzy bransoletę   Fiszerowa: Mistrz i jego uczniowie ;)  
 • Świąteczna biżuteria

  Święta Bożego Narodzenia nierozerwalnie kojarzą mi się z pięknie ozdobionym domem, spotkaniami z rodziną przy świątecznym stole i kobietami w eleganckich "małych czarnych" lub białych bluzkach. A na taką okazję jako dodatek najlepsze są perły.

  Dla mnie mistrzynią wykorzystania pereł w biżuterii jest Marianne Anderson. Jej czarne srebro w połączeniu ze złotem i perłami nie ma sobie równych. Z inspiracji tymi pracami powstała moja dzisiejsza seria "Bożonarodzeniowych" kolczyków.

  Będę zaszczycona jeśli tegoroczne święta spędzicie w kolczykach z mojej pracowni.
  Iza Kozłowska - Fiszerowa

  Fiszerowa: Atłasowe święta   Fiszerowa: Kolczyki Marianne Anderson   Fiszerowa: Ażurowe święta  
 • Rysowanie nocne

  Najlepiej rysuje mi się w nocy.
  Bo cisza. Bo nikt nie gada. Bo nic nie brzęczy. Bo mogę sobie pobyć sam-na-sam z rysunkiem i mieć pewność, że skupienie, jakim go otaczam, jest najpiękniejszą rzeczą, jaką mogę sprezentować temu kawałkowi papieru.
  I wiem, że on mi się odwdzięczy.
  Podda się, podpowie, natchnie...

  I nie będę słyszeć o Kurskim, ani o załamaniu giełdy albo o strajku stoczniowców. Nie będę się martwić, że jajka podrożały, a ropa znowu w górę. Metro zapchane. Korki jak sto pięćdziesiąt, psiakrew, panie kochany. Ten z układu, a tamten kłamie.

  Otworzę pudło z pastelami, ustawię sztalugi, przypnę brystol.

  Uwielbiam tę robotę :)

 • SKąd PRZYCHODZI INSPIRACJA?

  Często znajomi pytają się skąd czerpię pomysły do tworzenia biżuterii. Odpowiadam zawsze, że jakoś tak same przychodzą. Czasami trzeba się rozejrzeć wokół siebie. Czasami wystarczy spuścić wzrok na stół przy którym się pracuje...

  stobieckidesign   stobieckidesign   stobieckidesign  
 • Jesień przyszła a z nią...

  ... Swetry! Uwielbiam swetry - ciepłe, miękkie, grube, miłe...
  A najbardziej na świecie golfy. Ci którzy mnie znają, pewnie potwierdzą, że Fiszerowa i golf to jedność. Ze słabości do golfów niejako automatycznie zrodziła się potrzeba noszenia dużych, widocznych naszyjników. A jak duży i widoczny to koniecznie łańcuch! Dziś przestawiam Wam biżuterię, która jest mi najbliższa.
  Nowa kolekcja "Chain" to połączenie efektownych, dużych minerałów i srebrnych łańcuchów. W mojej galerii znajdziecie dziś piękne agaty, stichtyty, jaspisy i sardonyksy. Mam nadzieję, że to początek kolekcji, którą będę uzupełniała wraz z rosnącym apetytem Klientek :).

  I koniecznie załóżcie dziś sweter! Strasznie zimno i wietrznie za oknem ;)

  Fiszerowa: Stichtyty z kolekcji Chain   Fiszerowa: Agaty z kolekcji Chain   Fiszerowa: Sardonyksy z kolekcji Chain  
 • Word of wisdom - Lisa Pavelka

  "My advice to anyone just starting out in jewelry making, whether it be beads, clay, wire or what have you, is to remember that Michelangelo didn't paint the Sistine Chapel the first time he picked up a paint brush. Remember that the joy in creating lies in the doing and not the final outcome. Striving for perfection rather than enjoying the process of learning will only result in frustration. Allow yourself to experience your own unique learning curve and be open to the next great concepts you come across - usually happy accidents that occur when you make a mistake."

  Bardzo te słowa oddają moje podejście do tworzenia. Miło jest trzymać w ręku gotowa pracę, ale prawdziwa przyjemność to momenty między pomysłem a ostatnim supełkiem ...

 • Materiałowe fascynacje - cz. 1

  Zdarza mi się zostać oczarowaną jakimś surowcem... Najczęściej są to minerały. Od zawsze mój zachwyt wzbudza agat koronkowy, jaspis oceaniczny i kryształ górski. Czasami fascynacje są krótkotrwałe i dotyczą konkretnego kamienia czy korala. Tym razem jednak chciałabym Wam zaprezentować coś wyjątkowego...
  Na jej ślad wpadłam ponad rok temu. Zobaczyłam proste, surowe naszyjniki i... wpadłam po uszy :). Czekałam długie miesiące, aż wreszcie, całkiem niedawno, stałam się jej szczęśliwą posiadaczką. Panie i Panowie mówię tu o MUSZLI TĘCZOWEJ. Jest po prostu niesamowita. Cięte i szlifowane brzegi tworzą bajeczną fakturę i piękne kolory. Te cienkie plasterki wyglądają jak srebrno-błękitno-szary zamsz. Mienią się i połyskują a jednocześnie ze względu na kształt pozostają surowe i ascetyczne.
  Tydzień temu wykonałam z nich pierwszą biżuterię - naszyjnik i bransoletę "Srebrny mech". Dziś dodałam jeszcze jeden naszyjnik "Poudre".
  Spójrzcie i zakochajcie się tak jak ja :).

  Fiszerowa: Muszla tęczowa w bransolecie Srebrny mech   Fiszerowa: Muszla tęczowa w naszyjniku Poudre   Fiszerowa: Muszla tęczowa w naszyjniku Srebrny mech  
 • Rysunki i obrazy

  Co każda plastyczka ma?
  Każda plastyczka ma twórczy bałagan, krótkie paznokcie i z lekka wampirze usposobienie, żeby móc tworzyć w nocy :)

  Tworzenie sprawia mi ogromną radość i mam nadzieję, że choć część tej dobrej energii przechodzi na moje prace, by cieszyć innych. Podczas rysowania stosuję głównie pastele suche, które później utrwalam fiksatywą. Przy malowaniu używam farb akrylowych i werniksu satynowego.

  Z okazji urodzin Trendymanii cena wszystkich moich prac została obniżona na okres 3 dni.

  Zapraszam do galerii :)
  Kasia Radzka

  P.S. Za Chiny nie umiem dodać komentarza do tej notki (taka ze mnie artystka ;) ), więc dopisuję tu - zdjęcie z fortepianem to niestety, nie jest moja pracownia, tylko galeria Stara Prochoffnia, gdzie miałam wystawę... A własnej pracowni może kiedyś się dorobię, może... :)

  Katarzyna Radzka: ulubione: ulubione, choć brutalnie wykadrowane   Katarzyna Radzka: bałagan: grzeczni ludzie nazywają go twórczym :)  
 • Witaj w blogu Extrano!

  W przeciwieństwie do plecenia (;-) blogowanie nie było dotąd moim udziałem. Mam nadzieję, ze to miejsce stanie się z czasem miejscem spotkania ze mną, z tym co robię, co planuję, o czym marzę...

  Zapraszam do świata Extrano!

  Extrano  
 • Urodzinowa Promocja

  Galeria Trendymania obchodzi w tym tygodniu swoje pierwsze urodziny. Dziękujemy Wam za te wspaniałe 12 miesięcy! Marzy nam się, aby rozwój naszej Galerii był z każdym kolejnym miesiącem tak imponujący jak do tej pory.

  Z okazji urodzin przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Najważniejszą z nich jest Urodzinowa Promocja, która rozpocznie się dziś o północy a zakończy o północy 6 listopada. W ciągu tych 3 dni ceny wszystkich produktów w naszej galerii będą tańsze o połowę naszej marży (5-10%) a oprócz tego wielu naszych Artystów wyraziło chęć zaoferowania promocyjnych cen na swoje produkty. Ich przeceny będą się wahać od 10 do 30%. Oznacza to, że ceny niektórych produktów spadną aż o 40%!

  Warunkiem skorzystania z Urodzinowej Promocji Galerii Trendymania jest złożenie zamówienia w dniach 4-6 listopada 2008 oraz opłacenie go w regulaminowym czasie. Zamówienia nie opłacone w ciągu 7 dni od daty złożenia zostaną anulowane (wyjątkiem są sytuacje, w których termin opłaty zostanie ustalony indywidualnie pomiędzy Kupującym a Sprzedającym), a zawarte w nich produkty wrócą do oferty Galerii w poprzedniej, nie obniżonej cenie i nie będą już dostępne w niższej cenie związanej z Urodzinową Promocją Galerii.

  Raz jeszcze dziękujemy Wam za ten wspaniały rok i zapraszamy do skorzystania z Urodzinowej Promocji.