BLOG:
wszystkie wpisy

 • Rysowanie nocne

  Najlepiej rysuje mi się w nocy.
  Bo cisza. Bo nikt nie gada. Bo nic nie brzęczy. Bo mogę sobie pobyć sam-na-sam z rysunkiem i mieć pewność, że skupienie, jakim go otaczam, jest najpiękniejszą rzeczą, jaką mogę sprezentować temu kawałkowi papieru.
  I wiem, że on mi się odwdzięczy.
  Podda się, podpowie, natchnie...

  I nie będę słyszeć o Kurskim, ani o załamaniu giełdy albo o strajku stoczniowców. Nie będę się martwić, że jajka podrożały, a ropa znowu w górę. Metro zapchane. Korki jak sto pięćdziesiąt, psiakrew, panie kochany. Ten z układu, a tamten kłamie.

  Otworzę pudło z pastelami, ustawię sztalugi, przypnę brystol.

  Uwielbiam tę robotę :)

 • SKąd PRZYCHODZI INSPIRACJA?

  Często znajomi pytają się skąd czerpię pomysły do tworzenia biżuterii. Odpowiadam zawsze, że jakoś tak same przychodzą. Czasami trzeba się rozejrzeć wokół siebie. Czasami wystarczy spuścić wzrok na stół przy którym się pracuje...

  stobieckidesign   stobieckidesign   stobieckidesign  
 • W małym dworku ...

  Wyobraźcie sobie Państwo … Boże Narodzenie, w pięknym, małym dworku , z pachnącą lasem , wspaniale ozdobioną choinką , rodzinnym śpiewaniem kolęd i domem wypełnionym cudowną, świąteczną atmosferą …

  W swojej twórczości próbuję zatrzymać piękno minionych chwil , ich wyjątkowy charakter i niezwykły klimat jaki towarzyszył naszym dziadom w przeżywaniu ich czasu. Z nostalgią spoglądam na stare, pamiątkowe fotografie, eleganckie , szacowne damy i stylowe wnętrza.

  Również kolekcja bombek staropolskich jest wyrazem tej tęsknoty, próbą powrotu do czasu , kiedy piękno , elegancja, unikalne formy stanowiły gros wyrobów znajdujących się na rynku.

  Mam nadzieję , że ta oryginalna seria przybliży Państwu klimat tamtych czasów, wprowadzi w atmosferę niezwykłych i wyjątkowych świąt …

  Ozdoby z kolekcji staropolskiej już wkrótce do nabycia w Galerii. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych egzemplarzy .

  atelier retro  
 • Mechanik

  Jednym z moich ulubionych twórców biżuterii jest Jacek Byczewski. Jestem szczęśliwą posiadaczką jego pierścionka-krzaczka, który pełni u mnie zaszczytną funkcję zaręczynowego :)

  Od dawna chciałam 'porwać się' na inspirowany pracami Pana Jacka pierścionek łączący delikatne obrączki w jedną, imponującą formę. Dziś powstał Mechanik - ruchomy pierścionek w trzech kolorach srebra, który sprawdzi się na palcu każdej osoby lubiącej łączyć przyjemne z pożytecznym. Okrągły element wykonany w technice wire-wrapping został połączony z siedmioma obrączkami tak, aby można go było swobodnie obracać wokół nich. Całość jest dość surowa w formie, jednak zapewniam, że oprócz zdobienia Mechanik pełni również funkcję zabawki :)

  Mechanika znajdziecie w moje galerii. Zapraszam...

  Iza Malczyk: Mechanik   Iza Malczyk: Mechanik   Iza Malczyk: Mechanik  
 • Moja ceramika

  ...to dużo pracy, a przede wszystkim cierpliwości:) Każdy element dopracowuję w najmniejszym szczególe, obmyślam zestawienia kolorów... niekiedy dość oryginalne. Klienci Trendymanii docenili niebanalną kolorystykę mojej biżuterii i ku mojej ogromnej radości mogę kontynuować ten kierunek w mojej twórczości:) Powstają szalone bransoletki, kolczyki i wisiory... Właśnie dodałam kolejny wisior do Trendymanii. Bardziej stonowany, ale kolory są dość zdecydowane. Kobalt i morska zieleń w oprawie srebra, sodalitu, amazonitu i lapisu lazuli... Doskonała ozdoba do swetrów, golfów i sukienek... Polecam. Zapowiadam prawdziwą lawinę moich wisiorów, bransolet i kolczyków w drugiej połowie listopada!! Mam nadzieje, że Klienci Trendymanii, którzy jeszcze nie przekonali się do ceramiki, ulegną jej urokowi:) Pozdrawiam i dziękuję wszystkim Klientkom, które już noszą biżuterię mojego autorstwa.

  Dorca: Ofelita Rosa...: zawieszki ceramiczne w oprawie srebra, amazonitu, awenturynu,sodalitu i lapis lazuli...   Dorca: Ofelita Rosa raz jeszcze: piękny ,fasetowany sodalit 18mm...  
 • Jesień przyszła a z nią...

  ... Swetry! Uwielbiam swetry - ciepłe, miękkie, grube, miłe...
  A najbardziej na świecie golfy. Ci którzy mnie znają, pewnie potwierdzą, że Fiszerowa i golf to jedność. Ze słabości do golfów niejako automatycznie zrodziła się potrzeba noszenia dużych, widocznych naszyjników. A jak duży i widoczny to koniecznie łańcuch! Dziś przestawiam Wam biżuterię, która jest mi najbliższa.
  Nowa kolekcja "Chain" to połączenie efektownych, dużych minerałów i srebrnych łańcuchów. W mojej galerii znajdziecie dziś piękne agaty, stichtyty, jaspisy i sardonyksy. Mam nadzieję, że to początek kolekcji, którą będę uzupełniała wraz z rosnącym apetytem Klientek :).

  I koniecznie załóżcie dziś sweter! Strasznie zimno i wietrznie za oknem ;)

  Fiszerowa: Stichtyty z kolekcji Chain   Fiszerowa: Agaty z kolekcji Chain   Fiszerowa: Sardonyksy z kolekcji Chain  
 • ...inspiracje

  Ostatnio przyjaciółka zapytała mnie, co jest moją inspiracją przy tworzeniu biżuterii. I zaczęłam się zastanawiać... Jednych inspirują jakieś dziwne faktury, drugich natura a trzecich uśmiech przechodnia na ulicy... A mnie inspiruje ONA! Jest wyjątkowa, ciepła, czasem nieznośna... Ale to dzięki NIEJ ta przygoda się zaczęła :)

  modo: ja i moja Siostra :)  
 • Word of wisdom - Lisa Pavelka

  "My advice to anyone just starting out in jewelry making, whether it be beads, clay, wire or what have you, is to remember that Michelangelo didn't paint the Sistine Chapel the first time he picked up a paint brush. Remember that the joy in creating lies in the doing and not the final outcome. Striving for perfection rather than enjoying the process of learning will only result in frustration. Allow yourself to experience your own unique learning curve and be open to the next great concepts you come across - usually happy accidents that occur when you make a mistake."

  Bardzo te słowa oddają moje podejście do tworzenia. Miło jest trzymać w ręku gotowa pracę, ale prawdziwa przyjemność to momenty między pomysłem a ostatnim supełkiem ...

 • Trochę z innej beczki ...

  Czy człowiek rodzi się artystą czy jest to proces dojrzewania świadomości i dążenia ku wyznaczonemu celowi ? Czy ta przemożna chęć tworzenia jest w człowieku tak silna ,że jest on w stanie porzucić dawne przyzwyczajenia, stabilizację i przysłowiowy łatwy chleb, by móc realizować siebie poprzez namacalne twory swojej wyobraźni ? Czy ta niełatwa czasami droga , jest materialnie opłacalna?
  Dla prawdziwego artysty nie ma to znaczenia. Bo potrzeba realizacji siebie jest silniejsza niż "tantiemy", a najlepszą zapłatą jest radość i zadowolenie tych , którzy obdarzyli go swoim zaufaniem i nabyli jego pracę.
  Niesamowitym jest dla mnie doświadczenie tworzenia z innymi Artystami tej Galerii. Bycia jednym z jej twórczych elementów. To wyjątkowe miejsce , gdzie nie ma sztampy, a spotyka się elegancję, piękno i profesjonalizm .
  Bardzo dziękuję Wszystkim za taką możliwość .
  Atelier Retro.

 • Materiałowe fascynacje - cz. 1

  Zdarza mi się zostać oczarowaną jakimś surowcem... Najczęściej są to minerały. Od zawsze mój zachwyt wzbudza agat koronkowy, jaspis oceaniczny i kryształ górski. Czasami fascynacje są krótkotrwałe i dotyczą konkretnego kamienia czy korala. Tym razem jednak chciałabym Wam zaprezentować coś wyjątkowego...
  Na jej ślad wpadłam ponad rok temu. Zobaczyłam proste, surowe naszyjniki i... wpadłam po uszy :). Czekałam długie miesiące, aż wreszcie, całkiem niedawno, stałam się jej szczęśliwą posiadaczką. Panie i Panowie mówię tu o MUSZLI TĘCZOWEJ. Jest po prostu niesamowita. Cięte i szlifowane brzegi tworzą bajeczną fakturę i piękne kolory. Te cienkie plasterki wyglądają jak srebrno-błękitno-szary zamsz. Mienią się i połyskują a jednocześnie ze względu na kształt pozostają surowe i ascetyczne.
  Tydzień temu wykonałam z nich pierwszą biżuterię - naszyjnik i bransoletę "Srebrny mech". Dziś dodałam jeszcze jeden naszyjnik "Poudre".
  Spójrzcie i zakochajcie się tak jak ja :).

  Fiszerowa: Muszla tęczowa w bransolecie Srebrny mech   Fiszerowa: Muszla tęczowa w naszyjniku Poudre   Fiszerowa: Muszla tęczowa w naszyjniku Srebrny mech  
 • Rysunki i obrazy

  Co każda plastyczka ma?
  Każda plastyczka ma twórczy bałagan, krótkie paznokcie i z lekka wampirze usposobienie, żeby móc tworzyć w nocy :)

  Tworzenie sprawia mi ogromną radość i mam nadzieję, że choć część tej dobrej energii przechodzi na moje prace, by cieszyć innych. Podczas rysowania stosuję głównie pastele suche, które później utrwalam fiksatywą. Przy malowaniu używam farb akrylowych i werniksu satynowego.

  Z okazji urodzin Trendymanii cena wszystkich moich prac została obniżona na okres 3 dni.

  Zapraszam do galerii :)
  Kasia Radzka

  P.S. Za Chiny nie umiem dodać komentarza do tej notki (taka ze mnie artystka ;) ), więc dopisuję tu - zdjęcie z fortepianem to niestety, nie jest moja pracownia, tylko galeria Stara Prochoffnia, gdzie miałam wystawę... A własnej pracowni może kiedyś się dorobię, może... :)

  Katarzyna Radzka: ulubione: ulubione, choć brutalnie wykadrowane   Katarzyna Radzka: bałagan: grzeczni ludzie nazywają go twórczym :)  
 • Witaj w blogu Extrano!

  W przeciwieństwie do plecenia (;-) blogowanie nie było dotąd moim udziałem. Mam nadzieję, ze to miejsce stanie się z czasem miejscem spotkania ze mną, z tym co robię, co planuję, o czym marzę...

  Zapraszam do świata Extrano!

  Extrano  
 • Urodzinowa Promocja

  Galeria Trendymania obchodzi w tym tygodniu swoje pierwsze urodziny. Dziękujemy Wam za te wspaniałe 12 miesięcy! Marzy nam się, aby rozwój naszej Galerii był z każdym kolejnym miesiącem tak imponujący jak do tej pory.

  Z okazji urodzin przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Najważniejszą z nich jest Urodzinowa Promocja, która rozpocznie się dziś o północy a zakończy o północy 6 listopada. W ciągu tych 3 dni ceny wszystkich produktów w naszej galerii będą tańsze o połowę naszej marży (5-10%) a oprócz tego wielu naszych Artystów wyraziło chęć zaoferowania promocyjnych cen na swoje produkty. Ich przeceny będą się wahać od 10 do 30%. Oznacza to, że ceny niektórych produktów spadną aż o 40%!

  Warunkiem skorzystania z Urodzinowej Promocji Galerii Trendymania jest złożenie zamówienia w dniach 4-6 listopada 2008 oraz opłacenie go w regulaminowym czasie. Zamówienia nie opłacone w ciągu 7 dni od daty złożenia zostaną anulowane (wyjątkiem są sytuacje, w których termin opłaty zostanie ustalony indywidualnie pomiędzy Kupującym a Sprzedającym), a zawarte w nich produkty wrócą do oferty Galerii w poprzedniej, nie obniżonej cenie i nie będą już dostępne w niższej cenie związanej z Urodzinową Promocją Galerii.

  Raz jeszcze dziękujemy Wam za ten wspaniały rok i zapraszamy do skorzystania z Urodzinowej Promocji.

 • Prezenty

  Gwiazdka już tuż tuż... Każdy z nas czeka na ten dzień, kiedy zasiądziemy do wigilijengo stołu aby wraz z najbliższymi spędzić magiczne chwile. A potem, pod choinką znajdziemy piękne prezenty od rodziny i przyjaciół.

  Równie ważne jak to co znajdziemy w środku pudełka jest samo pudełko. Sposób zapakowania prezentu to niezwykle istotny element niespodzianki, a sama czynność rozwiązywania pięknych wstążek i odwijania ozdobnych papierów często smakuje bardziej niż radość z przedmiotu kryjącego się w środku.

  Kilka lat doświadczenia w pakowaniu mojej biżuterii pozwoliło mi wypracować prawdziwie wyjątkowy sposób jej prezentacji. Dobrana kolorystycznie flizelina, piękne srebrne wstążki i estetyczne metalowe pudełka oraz ręcznie wykonana, kartonowa metka z podziękowaniami tworzą klimat luksusu i stanowią eleganckie preludium do przyjemności kryjącej się w środku - równie wyjątkowej i eleganckiej biżuterii.

  Jeśli chcesz obdarować bliską Ci osobę pięknym prezentem, możesz mieć pewność, że kupując moją biżuterię otrzymasz wyjątkowy produkt zapakowany w aurę podekscytowania i radości.

  Iza Malczyk: Iza Malczyk: Przykładowa aranżacja bezpłatnego opakowania mojej biżuterii