tomanko - wywiad z Artystą

Tomanko

W cyklu "Charaktery" Artyści Trendymanii pokazują się od zupełnie innej strony. Jeśli nurtuje Was osobowość ukryta pod czarno-białym zdjęciem i chwytliwym pseudonimem, zapraszamy do lektury. Nadchodzący tydzień jest okazją do poznania Agnieszki Tomankiewicz tworzącej niepowtarzalne torebki TOMANKO.

Agnieszka o sobie: "jestem chodzącą swoimi drogami istotą z głową pełną pomysłów, które chciałabym za wszelką cenę zrealizować". Sztuka pasjonuje ją od dawna, ale woli ją tworzyć niż tylko podziwiać. Lubi eksperymentować manualnie, dlatego spod jej rąk wychodzą różne prace - od obrazów po ubrania, buty i torebki.

Tomanko

Ja / nadmorski spacer

Tomanko

Zakopane / U Rogera czyli rejs po Bałtyku statkiem pirackim / W oczekiwaniu na zachód słońca

Tomanko

Moje rysunki: kocham modę, bo w niej ciągle coś się zmienia / Autoportret z bardzo poważną miną / Moje wrażenia po krótkim pobycie w Pradze - uwielbiam ciasne uliczki starych miast

Tomanko

Babka z piasku - moje plażowe dzieło / Krytyczne spojrzenie na samą siebie - karykatura mojego autorstwa

Tomanko:

 • Inspiruje mnie:
  Świat, w którym żyję oraz to, co wykracza poza jego granice i owiane jest nutą tajemnicy. Sztuka w jakiejkolwiek postaci, ta tworzona przez ludzi (muzyka, malarstwo, rzeźba), ta tworzona przez ziemską naturę (rośliny, zwierzęta, kamienie, skały, góry, morza) oraz ta tworzona przez wszechświat (słońce, gwiazdy, planety, księżyc).
 • Marzę o:
  Spokoju, leżeniu beztrosko na górskiej polanie z pięknym widokiem na okolice, spacerze po lesie lub wzdłuż brzegu morza po dzikiej plaży. Marzę o tym, żeby więcej czasu poświęcać chwili obecnej.
 • Moją ambicją jest:
  Wejść na górę, zostawić w dole to, co mnie męczy, poczuć, że wszystko wokoło wydaje się lepsze, nabrać dystansu do życia, znieść to wszystko na dół i tak już z tym pozostać :)
 • Wzorem dla mnie są:
  Ludzie, którzy idą przez życie własną drogą, mają przekonanie do własnych decyzji, akceptują każdą chwilę, zachowują dystans do siebie i otoczenia.
 • Odpoczywam przy/podczas:
  Przebywania na łonie natury w gronie serdecznych ludzi lub w domu we własnym towarzystwie zagłębiając się w książkę o tematyce duchowej, podczas robótek na drutach lub na szydełku, malowania lub szkicowania obrazów, słuchając w tle muzyki chillout.
 • Pracuję nad:
  Byciem tu i teraz.
 • Dążę do:
  Tego, co jest moją ambicją.
 • Mój idealny dzień:
  To dzień dobrze zorganizowany, taki, w którym zrobiłam wszystko co zamierzałam i dodatkowo znalazłam czas na odpoczynek jednocześnie zachowując spokój i umiarkowane tempo. Czy to w ogóle możliwe?
 • Myślę, więc:
  Myśleniu zawdzięczam to, że udaje mi się realizować pomysły, które wychodzą z serca, a rodzą się w duszy. Choć uważam, że nadmiar myślenia szkodzi, dlatego staram się cały czas kontrolować ten proces, wówczas udaje mi się spełnić marzenie o idealnym dniu, oddać chwili obecnej i poczuć wymarzony spokój wewnętrzny :)
 • Planuję:
  Tylko z dnia na dzień, bieżące sprawy.
 • Moje ulubione słowo:
  Jest ich sporo, ale te, które najbardziej rzucają mi się teraz na myśl to: Rewelacja, Super, Piękny, Szacunek, Szlachetny, Osobowość, Fantazja, Fantastyczny, Niesamowity, Kosmiczny, Przestrzeń, Gwiazda. Ten cudowny zestaw słów pewnie wynika z faktu, że mam ogromną słabość do rzeczy pięknych do ludzi szlachetnych oraz spraw tajemniczych, niewyjaśnionych i związanych z Wszechświatem.
 • Moja największa wada:
  Przesadny perfekcjonizm - wszystko musi być dokładnie wypracowane, wypieszczone i zapięte na ostatni guzik, wręcz idealne. Ta wada chyba najbardziej męczy mnie samą ;)
Tomanko
23.08.2011