WAZON CLASSIC - "CORNFLOWER-BLUE"

Twórca: Crystalline Obsession / Ceramika

Sprzedany

WAZON CLASSIC - "CORNFLOWER-BLUE"

Crystalline Obsession . Ceramika

Wazon o klasycznym kształcie - "Cornflower-blue" - wykonany w unikatowej technice krystalicznej.

Kolorystyka: duże chabrowo-niebieskie kryształy (max 8,0 - 9.0 cm) na zielonym migotliwym tle.

Chcielibyśmy przybliżyć Ci technikę ceramiki krystalicznej, jest ona bardzo wymagająca i rzadko stosowana, lecz daje spektakularne i niepowtarzalne efekty.

CZYM SĄ SZKLIWA KRYSTALICZNE?
Technika krystaliczna daje unikatowe rezultaty lecz jest również bardzo trudna w kontrolowaniu. Wszystkie szkliwa tworzymy w naszej pracowni samodzielnie i od podstaw. Kryształy, które rosną podczas wypału ceramiki mogą przybierać różne formy, kolory, struktury. Proces można porównać do tworzenia się lodowych struktur na szybach w mroźne dni. Jednak w naszym przypadku temperatury w jakich rosną kryształy, są bardzo wysokie.

WYMAGAJĄCY PROCES WYPAŁU:
Kryształy nadają szkliwu wyjątkowy wygląd. Zbudowane są na bazie składającej się z tlenku cynku i krzemionki (wilemit),aby stworzyć takie szkliwo musimy znać odpowiednie proporcje składników chemicznych. Gotowym szkliwem pokrywamy ceramikę i podgrzewamy w piecu do bardzo wysokiej temperatury (nawet 1290 C). Następnie temperaturę obniżamy do poziomu, w którym może zajść proces krystalizacji (900-1100C),kryształy czasami rosną bardzo długo (nawet do 9h!). Po wystudzeniu pieca kryształy są trwałe i nie znikają, ani nie tracą koloru, podobnie jak minerały, które znajdujemy w jaskiniach.

UNIKATOWOŚĆ:
Na całym świecie nie ma dwóch identycznych przedmiotów pokrytych szkliwem krystalicznym. Kryształy rosną w przypadkowych miejscach i zawsze mają trochę inną strukturę/rozmiar/kształt. Stąd taka duża trudność w uzyskaniu pożądanych efektów. Istnieje ponad 20 czynników wpływających na proces (temperatura, czas wypału, wilgotność, rodzaj powierzchni, atmosfera w piecu itp.) Posiadając przedmiot wykonany w technice krystalicznej, możemy być pewni jego wyjątkowości i niepowtarzalności!

WYSYŁKA:
Nasza pracownia mieści się pod Warszawą, wszystkie produkty są gotowe do wysyłki w przeciągu 1-2 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Przesyłki zagraniczne w większości przypadków wysyłamy za pomocą usługi Global Express.

Rozmiary/Materiały:
Wysokość: 21,0 cm
Średnica maksymalna: 19,0 cm
Średnica otworu: 10,0 cm
Średnica stopki: 11,0 cm
Materiał: porcelana Limoges (Francja)

___

Materiały: szkliwo krystaliczne, porcelana

Tagi: crystalline obsession, ceramika, ceramika krystaliczna, wazon na kwiaty, szkliwa krystaliczne, wazon, ceramiczna ozdoba, crystalline, waza, kryształy, chabrowy

Sklep: Crystalline Obsession

Dane sprzedawcy

Sztuk Kilka Marta Norenberg
ul. Jodłowa 25
05-806 Granica
NIP: 524 254 44 85

Regulamin

Wszystkie przedmioty prezentowane w sklepie są tworzone ręcznie w naszej pracowni.. Przykładamy wiele starań by spełniły Państwa oczekiwania, dlatego zwracamy szczególną uwagę na ich jakość i estetykę.

Realizacja zamówienia
1. SZTUK KILKA CERAMICS prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.
2. Zastrzegamy sobie prawo do wycofania ze sprzedaży niektórych produktów znajdujących się na stronach sklepu.
3. Wysyłka zamówień realizowana jest za pośrednictwem poczty polskiej w ciągu 2 dni roboczych od momentu zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie.
4. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki podane przy każdym przedmiocie.
5. Do każdego zamówienia dołączony jest paragon, który stanowi podstawę do ewentualnego zwrotu zakupionego towaru.
6. W przypadku braku zaksięgowania wpłaty w ciągu 7 dni od momentu złożenia zamówienia, zostaje ono anulowane a produkt ponownie wystawiony do sprzedaży
7. Istnieje możliwość, że oferowane produkty mogą się nieznacznie różnić niż przedstawione na zdjęciach.
8. Kolorystyka przedmiotów jest częściowo zależna od ustawień monitora.

Postanowienia końcowe
1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Oraz Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (z dnia 31 marca 2000r. Dz.U. nr 22 poz.271.)
2. Klient poprzez zamówienie towaru za pomocą formularza zamówieniowego oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb firmy SZTUK KILKA zgodnie z ustawa "O ochronie danych osobowych" z dnia 29 sierpnia 1997r.

Zwroty i anulowanie zamówienia

Zwroty
1. Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 roku "O prawach konsumenta" klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów w terminie 14 dni od daty zakupu towaru.
2. Klient ma prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od daty zakupu towaru, jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony i znajduje się w oryginalnym opakowaniu.
3. Zwracany towar należy odesłać razem z otrzymanym wraz z nim paragonem oraz opakowaniem ozdobnym w jakim produkt został dostarczony do klienta. Prosimy wysyłać produkty przesyłkami poleconymi, ze względu na dowód nadania. Klient może skorzystać z formularza zwrotu udostępnionego przez Galerię Trendymania.
4. Klient odsyła produkt na własny koszt, zwrotowi ulega suma za produkt i pierwszą przesyłkę. Dokonujemy zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że klient zgodzi się na inny sposób zwrotu należności. Jeśli przesyłka była opłacona za pobraniem, będziemy prosić o podanie konta bankowego do zwrotu należności.
5. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji klienta lub dopasowana do jego potrzeb.
6. Przed odesłaniem produktu prosimy o kontakt po przez system wiadomości Galerii Trendymania

Reklamacje
1. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien skontaktować się z nami mailowo i odesłać go przesyłką pocztową, poleconą pod adres sklepu.
2. Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
3. Do odsyłanego towaru należy dołączyć paragon oraz informację o wadzie produktu. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia.
4. Gwarantujemy klientom zwrot zapłaconej ceny, w niektórych przypadkach jest możliwa wymiana rzeczy po stwierdzeniu, że wada była ukryta, a nie wynikała z nienależytego korzystania z produktu.
5. Gwarancja obowiązuje 6 miesięcy od dnia zakupu, jako dowód zakupu uznaje się paragon / fakturę dołączoną do zamówienia.
6.Przed odesłaniem produktu prosimy o kontakt mailowy po przez system wiadomości Galerii Trendymania
7.Wszelkie zwroty należności następują wyłącznie po stwierdzeniu, że ceramika nie została uszkodzona lub używana przez Kupującego.

Życzymy udanych zakupów
Sztuk Kilka Ceramics

W sprawach nieuregulowanych Regulaminem Sprzedawcy obowiązują przepisy regulaminu Platformy oraz powszechnie obowiązującego prawa, w tym w szczególności postanowienia Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Formy płatności

- przelew bankowy tradycyjny (wpłaty na konto Galerii)
- PayU (płatności internetowe: karty kredytowe i szybkie przelewy)

Wysyłka

Wysyłka w 2 dni robocze po opłaceniu zamówienia
Artysta wysyła z: Polska
Wysyłka do Koszt Z innym przedmiotem
← wybierz kraj wysyłki
Artysta nie wysyła do Twojego kraju? skontaktuj się z Artystą i zapytaj o możliwość wysyłki.

Opinie Klientów dla produktów Artysty___
Produkt ID: #74287, wystawiony: 2016-10-17
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z Artystą przed złożeniem zamówienia.