SamaiaJewellery

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Samaia Jewellery Biżuteria autorska Anny Betley
Bogactwo kultur, podróże, natura. To moja inspiracja w codziennej pracy.
Wyrażam ją w Minankari - czyli w gruzińskiej technice zdobienia metali szlachetnych, prawdopodobnie najstarszą na świecie, praktykowaną już od 3 tysiąclecia p.n.e. w Mezopotamii. W swojej biżuterii łączę to, co tradycyjne i ponadczasowe z tym, co nowoczesne. A piękno zamykam w proste formy. Rzemiosła uczyłam się w gruzińskiej pracowni artystyczno-jubilerskiej, gdzie od miejscowych artystów nauczyłam się, jak tworzyć biżuterię ręcznie, zgodnie z zasadami sztuki złotniczej i emalierskiej. To lekcje, których nie zapomnę nigdy.
Z każdą moją kolekcją jestem związana emocjonalnie, każdą biżuterię, która wychodzi z pod moich rąk, traktuję z uczuciem. Misterne, ręczne formowanie drutu w ornamentalny wzór, staranne zdobienie szlachetną emalią, uważne wypalanie w piecu w temperaturze 800-900°C - tu kryje się magia, która daje początek sztuce.
Należę do Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych
Moje projekty często biorą udział w konkursach i wystawach biżuteryjnych.

Tworzę biżuterię dla kobiet, które mają w sobie nutkę podróżnika i duszę artystki, które chcą czuć się wyjątkowo, ale bez etykietek, które nie gonią za trendami, ale wyznaczają własne. Dla praktycznych marzycielek i racjonalnych lekkoduchów - kobiet, które łączą w sobie sprzeczności.
Dla tych, którzy lubią się wyróżniać w subtelny sposób. Cenią kunszt, szlachetność i elegancję.

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

Poznaj biżuterię inspirowaną podróżami, naturą i różnorodnością kultur.
Poznaj Samaia Jewellery.

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

srebro 0, szlachetna emalia jubilerska, 999, 025, srebro, 925, srebro999, bursztyn bałtycki, 930, srebro925

Tagi:

emalia komórkowa, cloisonne, biżuteria cloisonne, wisiorek z emalią, minankari, wisiorek cloisonne, kolczyki z emalią, biżuteria z emalią, kolczyki cloisonne, kolorowe kolczyki, srebrny wisiorek, srebrne kolczyki, kolorowy wisiorek, srebrny krzyżyk, krzyżyk z emalią, wisior cloisonne, krzyżyk, krzyżyk cloisonne, kolorowy krzyżyk, sztyfty cloisonne, sztyfty z emalią, biżuteria z emalia, mały krzyżyk, broszka cloisonne, wiszące kolczyki, wisior z emalią, kolczyki sztyfty, kolorowa broszka, broszka z emalią, wisiorek srebrny, wisiorek krzyżyk, broszka z bursztynem, kolorowy wisior, wisiorek minankari, pierścionek z emalią, niebieskie kolczyki, pierścionek cloisonne

SamaiaJewellery

SamaiaJewellery

w Trendymanii od: 2017-07-12
101 dostępnych
12 sprzedanych
2 opinie  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy