SamaiaJewellery

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Samaia Jewellery Biżuteria autorska Anny Betley
Bogactwo kultur, podróże, natura. To moja inspiracja w codziennej pracy.
Wyrażam ją w Minankari - czyli w gruzińskiej technice zdobienia metali szlachetnych, prawdopodobnie najstarszą na świecie, praktykowaną już od 3 tysiąclecia p.n.e. w Mezopotamii. W swojej biżuterii łączę to, co tradycyjne i ponadczasowe z tym, co nowoczesne. A piękno zamykam w proste formy. Rzemiosła uczyłam się w gruzińskiej pracowni artystyczno-jubilerskiej, gdzie od miejscowych artystów nauczyłam się, jak tworzyć biżuterię ręcznie, zgodnie z zasadami sztuki złotniczej i emalierskiej. To lekcje, których nie zapomnę nigdy.
Z każdą moją kolekcją jestem związana emocjonalnie, każdą biżuterię, która wychodzi z pod moich rąk, traktuję z uczuciem. Misterne, ręczne formowanie drutu w ornamentalny wzór, staranne zdobienie szlachetną emalią, uważne wypalanie w piecu w temperaturze 800-900°C - tu kryje się magia, która daje początek sztuce.
Należę do Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych
Moje projekty często biorą udział w konkursach i wystawach biżuteryjnych.

Tworzę biżuterię dla kobiet, które mają w sobie nutkę podróżnika i duszę artystki, które chcą czuć się wyjątkowo, ale bez etykietek, które nie gonią za trendami, ale wyznaczają własne. Dla praktycznych marzycielek i racjonalnych lekkoduchów - kobiet, które łączą w sobie sprzeczności.
Dla tych, którzy lubią się wyróżniać w subtelny sposób. Cenią kunszt, szlachetność i elegancję.

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

Poznaj biżuterię inspirowaną podróżami, naturą i różnorodnością kultur.
Poznaj Samaia Jewellery.

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

srebro 0, szlachetna emalia jubilerska, 999, 025, srebro, srebro999, 925, bursztyn bałtycki, srebro925, 930

Tagi:

cloisonne, emalia komórkowa, biżuteria cloisonne, minankari, wisiorek z emalią, biżuteria z emalią, wisiorek cloisonne, kolczyki z emalią, kolorowe kolczyki, kolczyki cloisonne, srebrny wisiorek, srebrne kolczyki, kolorowy wisiorek, srebrny krzyżyk, krzyżyk z emalią, krzyżyk cloisonne, krzyżyk, wisior cloisonne, kolorowy krzyżyk, biżuteria z emalia, sztyfty z emalią, sztyfty cloisonne, mały krzyżyk, kolczyki sztyfty, wisior z emalią, wisiorek srebrny, broszka z emalią, broszka cloisonne, wisiorek krzyżyk, wiszące kolczyki, pierścionek cloisonne, pierścionek z emalią, kolorowa broszka, wisiorek minankari, broszka z bursztynem, naszyjnik cloisonne

SamaiaJewellery

SamaiaJewellery

w Trendymanii od: 2017-07-12
107 dostępnych
11 sprzedanych
2 opinie  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy