Kornelia Sus

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Jestem szczęśliwa.
Myślę, że to ważne, gdy tworzę coś, co powinno cieszyć i budzić dobre emocje. Jakkolwiek dni bywają różne, inkrustowane czysto ludzkim nastrojem, czasem radością, niekiedy przygnębieniem, to jednak rzeczy, które wychodzą spod mojej ręki, niosą w sobie to niezmienne poczucie szczęścia.

Nie znajdą Państwo u mnie rzeczy masowych. Każda z nich jest pojedynczym egzemplarzem i powstaje od podstaw. Nie są to również produkty fabryczne, wygładzone i bezwzględnie idealne, choć zawsze staram się dopracować całość z niezwykłą starannością. Większość prac powstaje intuicyjnie i jest odzwierciedleniem potrzeby chwili. Sporadycznie projektuję na papierze. Wizja powstaje w myśli, niejednokrotnie w czasie pracy ożywa, przechodzi metamorfozy. Czasem efekt końcowy zaskakuje mnie i to jest najwspanialszy moment.

Szukanie odpowiedniego kamienia do projektu bywa niekiedy, jak szukanie ?serca biżuterii?. Wtedy prawdziwego sensu nabiera słowo "unikatowa", używane w odniesieniu do niej. Nie oznacza, że jest taka nieziemska, lecz raczej, że ma w sobie coś, co było znamienne dla przedmiotów jeszcze kilkadziesiąt lat temu- a mianowicie "oczekiwanie" na TO wymarzone, wytęsknione.
Dzisiaj przedmioty wyrzuca się bez sentymentów i skrupułów - zbyt łatwo można odzyskać podobny lub taki sam w procesie masowej produkcji...

Chciałabym, aby biżuteria wykonana przeze mnie cieszyła, drgała marzeniami, pozwalała pamiętać, że wszystko wokół nas, tak misternie utkane, zazębia się za siebie- listek, śnieg, kamień, człowiek. Przedmioty tworzone z pasją noszą w sobie cząstki emocji i choć są tylko materią, mogą ożywić to, co w nas najbardziej ulotne i wartościowe.

Zapraszam serdecznie.
Kornelia Sus

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

Witam serdecznie!
Biżuterię wykonuję w technice Art Clay Silver. Srebrna glinka poddawana jest procesowi wypalania, dzięki czemu uzyskujemy czyste srebro próby 999. Łączę je z kamieniami naturalnymi i minerałami oraz klasycznym srebrem 925.

Każdy zakupiony przez Państwa przedmiot zostanie przeze mnie elegancko zapakowany i wysłany w ciągu najdalej dwóch dni roboczych.
W razie jakichkolwiek pytań lub szczególnych życzeń w tym względzie, bardzo proszę o kontakt.
Kornelia Sus

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

srebro 999, srebro 925, art clay silver, labradoryt, hematyt, ametyst, bursztyn, srebrny pierścionek, art caly silver, oksydowany, rzemień, perła, zdobiona obrączka, okazały, kianit, kwarc dendrytowy, cyrkonia, szafir, kamień księżycowy, jedwab sari, opal australijski, skórzany rzemień, opal etiopski, opal dendrytowy, agat, opal boulder, agat dendrytowy, cytryn, rzemień skórzany, romantyczny, onyks, czarny opal ognisty

Tagi:

oksydowany, srebrny, baśniowy, naszyjnik, romantyczny, długi, wisior, ręcznie wykonany, okazały, oksydowana, na rzemieniu, bransoletka srebrna, romantyczna, z labradorytem, kolczyki, długie, srebrne, ręcznie wykonana, srebrny naszyjnik, srebro 925, amulet, z perłą, romantyczne, smukły, srebro 999, z ametystem, z bursztynem, dwustronny, oksydowane, skórzana, art clay silver, z różą, z perłami, z kamieniem księżycowym, z kianitem, bransoletka, z jedwabiem sari, z kwarcem dendrytowym, z kwiatem, z opalem dendrytowym, z minerałami, sznur kamieni, z opalem australijskim, z cyrkonią, srebrna róża, delikatny, ze srebrem, sportowa, z szafirem, misterny, z kwiatami, szeroka obrączka, pastelowy, pierścionek, geometryczny, koronkowy, z opalem etiopskim, z opalem szlachetnym, zdobiony

Kornelia Sus

Kornelia Sus

w Trendymanii od: 2014-02-18
59 dostępnych
136 sprzedanych
77 opinii  (99% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy