Anna Betley Enamel Art

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Anna Betley Enamel Art
Bogactwo ornamentów, natura i kultura. To moja inspiracja w codziennej pracy.
Wyrażam ją w Minankari - czyli w gruzińskiej technice zdobienia metali szlachetnych szlachetnymi emaliami jubilerskimi, praktykowaną już w starożytności.
W swojej biżuterii łączę to, co tradycyjne i ponadczasowe z tym, co nowoczesne. A piękno zamykam w proste formy. Rzemiosła uczyłam się w gruzińskiej pracowni artystyczno-jubilerskiej, gdzie od miejscowych artystów nauczyłam się, jak tworzyć biżuterię ręcznie, zgodnie z zasadami sztuki złotniczej i emalierskiej. To lekcje, których nie zapomnę nigdy.
Z każdą moją kolekcją jestem związana emocjonalnie, każdą biżuterię, która wychodzi z pod moich rąk, traktuję z uczuciem. Misterne, ręczne formowanie drutu w ornamentalny wzór, staranne zdobienie szlachetną emalią, uważne wypalanie w piecu w temperaturze 800-900°C - tu kryje się magia, która daje początek sztuce.
Należę do Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów , Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz w brytyjskich stowarzyszeniach emalierów: The Guild of Enamellers i The British Society of Enamellers

Tworzę biżuterię dla kobiet, które mają w sobie duszę artystki, które chcą czuć się wyjątkowo, ale bez etykietek, które nie gonią za trendami, ale wyznaczają własne. Dla praktycznych marzycielek i racjonalnych lekkoduchów - kobiet, które łączą w sobie sprzeczności.
Dla tych, którzy lubią się wyróżniać w subtelny sposób. Cenią kunszt, szlachetność i elegancję.

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

A taste of enamel cloisonne fine art.

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

srebro 0, szlachetna emalia jubilerska, 999, srebro, 925, 025, 960, srebro999, bursztyn bałtycki, 930, srebro925

Tagi:

cloisonne, kolczyki z emalią, emalia komórkowa, srebrne kolczyki, wisiorek z emalią, wisiorek cloisonne, biżuteria cloisonne, kolczyki cloisonne, minankari, biżuteria z emalią, kolorowe kolczyki, srebrny wisiorek, minimalistyczne kolczyki, kolorowy wisiorek, kolczyki plique a jour, srebrny krzyżyk, krzyżyk z emalią, krzyżyk cloisonne, krzyżyk, wiszące kolczyki, kolorowy krzyżyk, kolczyki sztyfty, mały krzyżyk, pierścionek cloisonne, wisiorek srebrny, szare kolczyki, obrączka z emalią, wisiorek krzyżyk, obrączka cloisonne, obrączka, obrączka srebrna, sztyfty cloisonne, broszka z emalią, sztyfty z emalią, pierścionek z emalią, biżuteria z emalia, broszka cloisonne, niebieskie kolczyki, kolorowa broszka, broszka z bursztynem, kolorowy pierścionek, srebrny pierścionek

Anna Betley Enamel Art

Anna Betley Enamel Art

w Trendymanii od: 2017-07-12
118 dostępnych
118 w promocji
19 sprzedanych
2 opinie  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy