Anna Betley Enamel Art

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Anna Betley Enamel Art
Bogactwo ornamentów, natura i kultura. To moja inspiracja w codziennej pracy.
Wyrażam ją w Minankari - czyli w gruzińskiej technice zdobienia metali szlachetnych szlachetnymi emaliami jubilerskimi, praktykowaną już w starożytności.
W swojej biżuterii łączę to, co tradycyjne i ponadczasowe z tym, co nowoczesne. A piękno zamykam w proste formy. Rzemiosła uczyłam się w gruzińskiej pracowni artystyczno-jubilerskiej, gdzie od miejscowych artystów nauczyłam się, jak tworzyć biżuterię ręcznie, zgodnie z zasadami sztuki złotniczej i emalierskiej. To lekcje, których nie zapomnę nigdy.
Z każdą moją kolekcją jestem związana emocjonalnie, każdą biżuterię, która wychodzi z pod moich rąk, traktuję z uczuciem. Misterne, ręczne formowanie drutu w ornamentalny wzór, staranne zdobienie szlachetną emalią, uważne wypalanie w piecu w temperaturze 800-900°C - tu kryje się magia, która daje początek sztuce.
Należę do Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów , Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz w brytyjskich stowarzyszeniach emalierów: The Guild of Enamellers i The British Society of Enamellers

Tworzę biżuterię dla kobiet, które mają w sobie duszę artystki, które chcą czuć się wyjątkowo, ale bez etykietek, które nie gonią za trendami, ale wyznaczają własne. Dla praktycznych marzycielek i racjonalnych lekkoduchów - kobiet, które łączą w sobie sprzeczności.
Dla tych, którzy lubią się wyróżniać w subtelny sposób. Cenią kunszt, szlachetność i elegancję.

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

A taste of enamel cloisonne fine art.

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

srebro 0, szlachetna emalia jubilerska, 999, srebro, 925, 025, 930, srebro999, bursztyn bałtycki, turkusy

Tagi:

cloisonne, emalia komórkowa, wisiorek z emalią, wisiorek cloisonne, biżuteria z emalią, kolczyki z emalią, biżuteria cloisonne, kolczyki cloisonne, kolorowe kolczyki, minankari, srebrne kolczyki, srebrny wisiorek, krzyżyk z emalią, srebrny krzyżyk, krzyżyk cloisonne, krzyżyk, kolorowy krzyżyk, kolorowy wisiorek, wisior z emalią, broszka cloisonne, broszka z emalią, srebrny kwiat z emalią, kwiatowy wisior, wiszące kolczyki, mały krzyżyk, pierścionek cloisonne, wisiorek srebrny, obrączka cloisonne, pierścionek z emalią, obrączka, obrączka z emalią, wisiorek krzyżyk, kolczyki sztyfty, obrączka srebrna, kolorowy pierścionek, biżuteria z emalia, sztyfty cloisonne, sztyfty z emalią, naszyjnik cloisonne, naszyjnik z emalią, broszka z bursztynem, niebieskie kolczyki, kolorowa broszka

Anna Betley Enamel Art

Anna Betley Enamel Art

w Trendymanii od: 2017-07-12
94 dostępne
94 w promocji
32 sprzedane
4 opinie  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy