BLOG:
wszystkie wpisy

 • NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU!

  W Nowym 2023 Roku życzymy Wam spełnienia Waszych marzeń - przynajmniej jednego dużego i wielu malutkich, bo to właśnie z tych drobnych pozytywów składa się nasze szczęście.
  Życzymy również wytrwałości i wyrozumiałości, serdeczności i cierpliwości, dobrych ludzi i pięknych chwil.
  Bądźmy dla siebie wsparciem i nieśmy się nawzajem przez zaspy trudów i kałuże smutku - na tym polega bycie dobrym człowiekiem.
  Piękna, spokoju i miłości, Kochani!

 • Pięknych Świąt.

  Życzymy Wam rodzinnych, ciepłych, bezpiecznych i spokojnych. Pełnych radości, wyrozumiałości i bliskości.
  Czasu, który pozwala skupić się na tym co najistotniejsze - zwolnić, złapać oddech i nadrobić chwile, które uciekają w codziennym pędzie.
  Ciepła dobrych emocji dzielonych w gronie najbliższych, które rozgrzewać Was będzie przez cały kolejny rok.

 • BLACK DAYS w Trendymanii

  Jak zwykle w tym przedświątecznym czasie, zapraszamy Was na jedyną taką promocyjną akcję w roku gdy wszystkie produkty w Trendymanii są do zdobycia w niższych cenach.

  Od południa w czwartek 24 listopada do południa w sobotę 26 listopada tysiące unikatowych prac polskich Artystów możecie kupić taniej.
  To wyjątkowa okazja do nabycia gwiazdkowych prezentów dla najbliższych ale też do upolowania czegoś na co mieliście sami chęć już od jakiegoś czasu ;)

  Życzymy Wam owocnego buszowania w sklepach Projektantów i zadowolenia przy otwieraniu paczek.

  __
  Promocja obejmuje jedynie zamówienia złożone w dniach 24-26 listopada.
  Czas realizacji zamówień może się wydłużyć jeśli Artysta, u którego robicie zakupy, zaplanował w tym terminie urlop - informacja o urlopach wyświetla się w profilach Artystów.

 • Magicznych Świąt

  Niech ten magiczny czas pozwoli Wam ukoić wnętrze - wyciszyć pośpiech całego roku, rozpalić ogień wewnętrznej radości i doświadczyć błogości świątecznej atmosfery.

  Trendymania życzy Wam pięknych, spokojnych i zdrowych Świąt spędzonych tak, jak lubicie - w gronie najbliższych lub w ciszy domowego miru, a może na jakiejś egzotycznej wyspie w pełnym słońcu i słonej bryzie oceanu. Niech to będą wyjątkowe dni, które pozwolą Wam zapomnieć o trudach i smutkach codzienności.

 • GWIAZDKOWA PROMOCJA / 10-13 GRUDNIA

  Jak co roku zapraszamy Was na kilka dni gwiazdkowej magii niższych cen.

  Od piątku 10 grudnia do poniedziałku 13 grudnia Artyści oferują świąteczne obniżki w swoich galeriach, a Trendymania dołącza do akcji aby ceny były jeszcze atrakcyjniejsze.

  To jedyna taka akcja promocyjna w roku i wiemy, że niecierpliwie czekacie na nią pragnąc by pod choinką znów znalazły się wyjątkowe prezenty tworzone z pasją w polskich pracowniach artystycznych.

  Tysiące unikatowych produktów polecają się Waszej uwadze - mamy nadzieję, że uda Wam się upolować wypatrzone przedmioty i cieszymy się, że w ten sposób będziemy z Wami w tym magicznym okresie.

  __
  Promocja obejmuje jedynie zamówienia złożone w dniach 10-13 grudnia.
  Czas realizacji zamówień może się wydłużyć jeśli Artysta, u którego robicie zakupy, zaplanował w tym terminie urlop - informacja o urlopach wyświetla się w profilach Artystów.

 • Jesienne pojemniki z pokrywką

  Znowu ogród płonie kolorami, czerwienie, pomarańcze i różne odcienie więdnącej zieleni - to jest czas na robienie moich pojemników z pokrywką.
  Bawię się dodawaniem kolejnych warstw koloru na jednolitej bazie. W wysokiej temperaturze wypału szkliwa topią się i mieszają tworząc kolejne barwne odcienie. Można bez końca przyglądać się tym spontanicznym wzorom kolorystycznym i za każdym razem znajdować coś nowego. To jest świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu w domu, samotnie lub w towarzystwie.
  Nie panuję nad ostatecznym efektem, tworzy go temperatura w piecu. Dlatego każdy pojemnik jest unikatem, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.
  Zapraszam do obejrzenia i zakupu tutaj https://www.trendymania.pl/dekoracja-wnetrz-ceramika-goceramika,96488.html

 • Srebrne pąki - nowa odsłona kolekcji

  W galerii Alabama Studio dostępne są już najnowsze wzory z kolekcji Srebrne pąki - mam nadzieję, że skradną Państwa serca, podobnie jak te, które pojawiały się wcześniej.

  Kolekcję Srebrne pąki stworzyłam, aby celebrować tak wyczekiwane słoneczne dni i długie, ciepłe wieczory w towarzystwie lekkich, zwiewnych sukienek lub letniej klasyki w minimalistycznym wydaniu.
  To biżuteria, która nie potrzebuje specjalnych okazji, aby ją założyć, ale jednocześnie podkreśli wyjątkowość każdej stylizacji.
  Doskonale odnajdzie się jako prezent, aby uczcić wyjątkowe chwile i wywołać uśmiech na twarzy bliskiej osoby.

  Lekkość, urok detalu, niepowtarzalność oraz subtelna nuta stylu boho - to cechy wyróżniające najnowsze wzory z pracowni Alabama Studio.
  Nie bez znaczenia są także wykorzystane przeze mnie kamienie, z ich bajecznymi kolorami, surowym pięknem i ukrytym przesłaniem.

  Każdy wzór został wykonany przeze mnie tylko w jednym egzemplarzu, który nie będzie powtarzany.

  Zapraszam serdecznie do obejrzenia wszystkich prac z tej kolekcji, dostępnych w mojej galerii.

  Jolanta Pietrzak

  Alabama Studio   Alabama Studio   Alabama Studio  
 • Ostatnie Sztuki - 30 %.

  Zapraszam do mojej galerii, gdzie włączyłam 30 % promocję na prawie połowę z dostępnej biżuterii. Obniżka jest związana ze zmianą asortymentu, a dla Państwa jest możliwością zakupu biżuterii w dużo niższej cenie. Pozdrawiam serdecznie :).

  Joanna Mikowska   Joanna Mikowska  
 • Wesołych Świąt!

  Te święta dla wielu z nas będą inne niż którekolwiek w przeszłości. Głęboko wierzymy jednak w to, że następne pozwolą nam powrócić do tego, co w świętach najpiękniejsze.
  Chwil pełnych spokoju, miłości i zrozumienia. Poczucia bezpieczeństwa, radości ze zdrowia najbliższych, beztroski i odrobiny magii, którą pamiętamy z beztroskiego dzieciństwa.
  Życzymy Wam, abyście w tym trudnym czasie, wbrew troskom codzienności, odnaleźli nadzieję na piękny i obfitujący w samo dobro Nowy Rok 2021.
  Najlepszego życzy Wam Trendymania.pl

 • Gwiazdkowa Promocja 4-7 grudnia

  Ten rok nas nie rozpieszczał - doświadczył nas globalnym smutkiem, strachem i wyrzeczeniami, ale razem możemy stawić im czoła z uśmiechem i serdecznością.
  W nadziei wyczekujemy okresu świąt, żeby poczuć chociaż namiastkę normalności w wąskim rodzinnym gronie - zatrzymać się na chwilę i docenić to, co mamy, cieszyć się każdą chwilą i snuć plany na przyszłość.

  Wraz z artystami przygotowaliśmy dla Was cztery dni Gwiazdkowej Promocji, w czasie których wszystkie przedmioty w Trendymanii kupicie w niższych cenach.
  Wiemy, że co roku czekacie na tę chwilę i cieszymy się, że możemy pomóc Wam w zakupie wymarzonych prezentów dla siebie i bliskich.

  Dziękujemy Wam także za wsparcie małych, niezależnych pracowni twórców z całej Polski, którzy w tym trudnym czasie również zmagają się z licznymi przeciwnościami.
  Pamiętajcie, że wiele z tych przedmiotów sztuki i rękodzieła to unikaty - pojedyncze egzemplarze, wyjątkowe tak jak osoby, którym pragniecie wręczyć je w prezencie.

  ___
  *Promocja obejmuje jedynie zamówienia złożone w dniach 4-7 grudnia.
  **Czas realizacji zamówień może się wydłużyć jeśli Artysta, u którego robicie zakupy, zaplanował w tym terminie urlop - informacja o urlopach wyświetla się w profilach Artystów.

 • KAPELUSZE

  Kapelusz - robiony ręcznie na miarę twojej wyobraźni. Odważny, jak człowiek, który go nosi. Idealnie pasujący do Ciebie., wizytówka Twojej kreatywności.
  To dzieło sztuki do noszenia.
  Kapelusze od podstaw robione są ręcznie z wełnianych kaplin, które za pomocą pary są formowane na drewnianych formach. Po procesie formowania i usztywniania w kapelusze wszywany jest potnik z delikatnej, cielęcej skóry. Kapelusze są wypalane i haftowane aby dodać ich wyglądowi szlachetnej patyny.
  To połączenie ponadczasowego stylu z nowoczesnymi, odważnymi akcentami.
  Każdy kapelusz jest moim autorskim, niepowtarzalnym dziełem.
  Zapraszam do sklepu.

  Anioł   Anioł   Anioł  
 • Przedświąteczna promocja!

  Zapraszam do zakupu prezentów Świątecznych w promocyjnych cenach.

 • Wysyłka - kurier lub paczkomat


  Biżuterię wysyłam kurierem DPD lub do paczkomatu InPostem.
  Podczas składania zamówienia, proszę podać numerem telefonu oraz wybrać paczkomat.

 • W pracowni świętujemy przez cały tydzień!

  Drodzy Państwo,

  W tym tygodniu chciałabym uczcić pewien moment sprzed kilku lat - moment, w którym zdecydowałam się na stworzenie kameralnej pracowni i marki Soft Things.
  Od początku wiedziałam, że będą w niej powstawać przedmioty bardzo niszowe, najczęściej w pojedynczych egzemplarzach. Że będzie to miejsce nieustannych, choć niespiesznych, twórczych poszukiwań. Wiedziałam też, że chcę pracować z naturalnymi materiałami - jedwabiem, lnem, bawełną - aby poczuć ich wyjątkową miękkość i nieco surową fakturę pod palcami. I że znajdzie się tu dużo miejsca na makramę - piękną, znaną od wieków, pracochłonną technikę, która dosłownie skradła moje serce.
  Dzięki temu marka Soft Things to oryginalne projekty w stylu boho, pełne kolorów, miękkości, zamiłowania do różnorodnych faktur i uroku naturalnych materiałów, które trafiają do osób doceniających wszystkie te walory.
  To miejsce, w którym pozwalam sobie rozwijać swoje twórcze pomysły w różnych, często niespodziewanych kierunkach.

  A w tym tygodniu jest to też miejsce, w którym wszystkie moje biżuteryjne prace są dostępne w bardzo atrakcyjnych, promocyjnych cenach :)
  To jednak nie koniec atrakcji - drugą część moich prac stanowią oryginalne, pierzaste zakładki do książek w stylu boho, wykonane właśnie techniką makramy. Do każdej zamówionej zakładki dołączę także brelok w formie piórka (w takich samych kolorach jak zakładka) - można nim ozdobić torebkę, wykorzystać jako zawieszkę do kluczy lub wymyślić dla niego zupełnie inne zastosowanie ;)
  Promocja trwa w dniach od 1 do 7 czerwca 2020 roku.

  Zapraszam serdecznie!
  Jolanta Pietrzak

  Soft Things   Soft Things  
 • Inspiracje

  To co nas otacza jest tak różnorodne w barwie i materii

  930jacyszyn: Bursztyn i złoto: Unikatowy pierścień wykonany metodą wosku traconego ze złota próby 585 o wadze 9,03gr ozdobiony jasnym bursztynem. Atrakcyjna forma łącząca wielkość z lekkością   930jacyszyn: Czarny las: Unikatowa broszka z kwarcem z patynowanego srebra zdobionego złotem próby 585. Waga 16gr o wymiarach 7x4 cm   930jacyszyn: Srebro lubi czerń: Srebrna bransoletka z czarnym akrylem zamek magnetyczny. Waga 24 gr. Wielkość użytkowa 5x6 cm  
 • UWAGA! Susza!

  Kochani,
  Chociaż wiosna rozkwita zielenią i soczystymi kolorami, dziś Trendymania chce zwrócić Waszą uwagę na problem suszy.
  Sytuacja w całym kraju jest alarmująca, a wypalanie traw dodatkowo ją pogarsza. Mapy suszy w Polsce świecą na czerwono, kolejne nadleśnictwa zabraniają wstępu do lasu w związku z zagrożeniem pożarowym, a upragniony deszcz wciąż nie pada.
  Straciliśmy olbrzymią powierzchnię Biebrzańskiego Parku Narodowego, ponieważ ktoś bezmyślnie wypalał trawy. Ten coroczny zwyczaj kosztuje życie niezliczonych zwierząt, które giną broniąc swych gniazd i młodych. Widząc ogień na nieużytkach i łąkach natychmiast dzwońcie pod numer Straży Pożarnej 998 lub na Numer Alarmowy 112.
  Problemem są też śmieci w lasach - słońce plus szkło butelki równa się ogień. Dlatego jeśli lasy w Waszej okolicy są jeszcze otwarte, a Wy na spacerach natkniecie się na butelki i inne śmieci, zabierzcie je ze sobą - las to nie jest ich miejsce.
  W skali mikro, zadbajcie o ptaki i owady w Waszym najbliższym otoczeniu - wystawcie dla nich poidła i uzupełniajcie w nich wodę.
  Razem możemy zadbać o bezpieczeństwo natury.

  trendymania  
 • Wiosenna promocja w CERAMICUS

  Zaczęła się wiosna, oby nie tylko w kalendarzu :) Z tej okazji zapraszam na zakupy w promocyjnych cenach na wszystkie prace z kolekcji OCEAN. Promocja będzie będzie aktywna do do Świąt Wielkanocnych :)

 • Promocja w CERAMICUS

  Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, zbliżającej się wiosny i pogodnego poniedziałku (przynajmniej w Łodzi na taki wygląda :) zapraszam serdecznie na zakupy w promocyjnych cenach wszystkich prac z kolekcji BLACK. Promocja będzie aktywna do do niedzieli, 08 marca :)

 • Walentynkowe promocje w Alabama Studio

  Zapraszam serdecznie do Alabama Studio, gdzie w dniach 10-16 lutego szaleją walentynkowe promocje. To jedna z nielicznych okazji, kiedy wybrane prace możecie Państwo nabyć w niższych cenach.

  Polecam gorąco!
  Jolanta Pietrzak

  Alabama Studio: W promocji między innymi kolekcja Raw gems :)  
 • KAPELUSZE

  Kapelusz ? robiony ręcznie na miarę twojej wyobraźni. Odważny, jak człowiek, który go nosi. Idealnie pasujący do Ciebie., wizytówka Twojej kreatywności.
  To dzieło sztuki do noszenia.
  Kapelusze od podstaw robione są ręcznie z wełnianych kaplin, które za pomocą pary są formowane na drewnianych formach. Po procesie formowania i usztywniania w kapelusze wszywany jest potnik z delikatnej, cielęcej skóry. Kapelusze są wypalane i haftowane aby dodać ich wyglądowi szlachetnej patyny.
  To połączenie ponadczasowego stylu z nowoczesnymi, odważnymi akcentami.
  Każdy kapelusz jest moim autorskim, niepowtarzalnym dziełem.
  Wkrótce w Galerii.

  ANIOŁ

  Anioł   Anioł   Anioł