Przejdź do sklepu Artysty Czytasz bloga:
Buggy Jewels


 • Czym tak naprawdę jest biżuteria artystyczna?

  Biżuteria określana mianem artystycznej jest, można powiedzieć gałęzią sztuki. Jest połączeniem jubilerstwa, małych form rzeźbiarskich, a także malarstwa w przypadku biżuterii, która pokryta jest emalią lub malowana, ale i nie tylko. Biżuterią artystyczną pałali się przeróżni artyści i projektanci. Za przykład możemy podać sławnego hiszpańskiego malarza, którego uważamy za jednego z najznamienitszych przedstawicieli sztuki surrealizmu Salvadora Dali. Salvador nie tylko wprowadzał biżuteryjne motywy do swoich obrazów, ale także ją projektował.

  Biżuteria artystyczna to maleńkie dzieła ludzkiej kreatywności, dlatego do jej stworzenia, możemy tak naprawdę użyć każdego surowca. Wszystko, co nam wpadnie w rękę możemy odpowiednio przetworzyć, tworząc coś oryginalnego i niespotykanego.
  Do jej stworzenia możemy użyć nawet rzeczy, które ktoś może postrzegać jako odpad np. kapsle, gazety, stare ubrania, butelki.

  Sama również starałam się zgłębić ten temat, dlatego stworzyłam kilka egzemplarzy takiej biżuterii. Przykładem jest naszyjnik , który wykonałam z plastikowych butelek, dołączając do tego ręcznie wykonane zapięcie w formie damskiej i męskiej postaci. Inspiracją do jego powstania była prehistoryczna rzeźba Wenus z Willendorfu, która charakteryzuje się bardzo obfitymi kształtami.

  Zrobiłam go w ramach hołdu dla piękna ciała i próbie przypomnieniu, o tym, że od zarania dziejów kanony piękna ulegają zmianie i są po prostu przemijającymi ?trendami?

  Dla kogo przeznaczona jest biżuteria artystyczna?

  Dla wszystkich tych, którzy kochają unikatowe piękno. Którzy doceniają kunszt i pracę rąk. Którzy cenią sobie unikatowość i kreatywność. Przede wszystkim jest ona skierowana do osób, które chcą się wyróżnić, które chcą mieć coś, czego nikt inny nie będzie miał... Nie będzie miał, ponieważ bardzo często wzory poszczególnych artystów nie są powielane. Są wykonywane w pojedynczych egzemplarzach.