Anna Mazoń

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Tworzenie rzeźbiarskich form biżuteryjnych to dla mnie sposób na interakcje z pełnym, być może nierozwiązywalnych, tajemnic światem. Czasami wydaje mi się, że poprzez swoje prace szukam nici Prawdy, ukrytych w tkaninie otaczającej mnie codzienności. Próbuję je uchwycić i pociągnąć, żeby zobaczyć co się stanie. Bywa, że po omacku sięgam po coś zza mgieł na wpół zapomnianych opowieści, mieszam to ze swoimi emocjami, przeczuciami. Czasami w fizyczną formę ubieram wątki filozoficzne, religijne czy etnograficzne, a moje projekty są efektem miesięcy czytania literatury tematu i precyzyjnego planowania. Zdarza się też, że po tygodniach pracy i skończonym przedmiocie zostają mi tylko pytania. I tak też jest dobrze. Daję sobie czas nie tylko na tworzenie, ale i na próbę zrozumienia tego co wychodzi spod moich rąk.

W moim sklepie w galerii Trendymania prezentuję swoje bardzo osobiste prace, realizowane często w dosyć mrocznej, eklektycznej, a czasami eksperymentalnej formie. Wszystkie obiekty tworzone są wyłącznie z osobistej potrzeby, ogromnym nakładem pracy, czasu i emocji, z bezkompromisowym doborem materiałów i technik.
Każda z oferowanych tu prac jest całkowicie niepowtarzalna, wykonywana od podstaw ręcznie, bez pośpiechu, często przez kilka tygodni czy nawet miesięcy. Najczęściej pracuję w srebrze połączonym z naturalnymi kamieniami, jednakże hołduję zasadzie, że pomysł ma prymat zarówno nad materiałem jak i techniką. Zdarza mi się pracować także w brązie czy złocie, a czasami sięgam po glinę ceramiczną, szkło czy obiekty przywiezione z podróży. Od strony technicznej moim ulubionym sposobem pracy z metalem jest tzw. technika glinek metali, która daje mi fantastyczne, rzeźbiarskie możliwości. Łączę ją z tradycyjnymi technikami złotniczymi. Moją pracownię wypełnia często syczenie płomienia palnika, ale także totalna cisza, kiedy, zwykle dosłownie na kolanie, rzeźbię niezwykłe, mikroskopijne detale swoich prac.

Każda praca opuszczająca moją pracownię jest sygnowana logiem i rokiem wykonania. Dostaje także certyfikat niepowtarzalności i zostaje skatalogowana.

Materiały używane przez Artystę:

srebro

Anna Mazoń

Anna Mazoń

w Trendymanii od: 2020-12-01
7 dostępnych
1 sprzedany
0 opinii
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy