Bransoleta Hiszpańska Inkwizycja Brąz Zahario

Twórca: Zahario / Bransolety

720,00 zł
dostępnych: 1 szt.
Transakcja zgodnie z warunkami określonymi
w Regulaminie Sprzedawcy.

Bransoleta Hiszpańska Inkwizycja Brąz Zahario

Zahario . Bransolety

Mroczna biżuteria wykonana z artyzmem w pracowni Zahario. Bransoleta z brązowego splotu zakończonego czaszkami oraz zapięciem w kształcie skrzydeł.

Bransoleta wykonana w całości ze brązu w pracowni Zahario. Składa się z dwóch części - skręconych półobręczy zakończonych czaszkami. Każda z czterech czaszek jest zdobiona delikatnym wzorem nawiązującym do stylu hiszpańskiego z czasów inkwizycji i konkwisty. Motyw pojawia się też na półobręczach. Dwie czaszki trzymają ogniwa w zaciśniętych szczękach, zaś zapięcie tworzą dwie czaszki połączone skrzydłami. Mroczna biżuteria artystyczna.

Okrucieństwo, cierpienie, terror i śmierć - hiszpańska inkwizycja stała się symbolem fanatyzmu, zabobonu i ukrytych pod płaszczykiem religii sadystycznych skłonności i fantazji seksualnych. Związana z nią estetyka ma w sobie jednak coś pociągającego... Czerń i złoto z konkwisty, przepych i skromność, katolicyzm i wpływy Arabów oraz rdzennych mieszkańców Ameryki. Groza uwodzi, a niebezpieczeństwo kusi, a ryzyko podnieca.

Brązowa bransoleta Hiszpańska Inkwizycja jest piękna i zarazem straszna. Symbolizuje jednocześnie nieograniczoną władzę i ucisk. Przypomina o historii, która może się powtórzyć, a może nawet już zaczęło się polowanie na czarownice? Fundamentalizm i władza prowadzi nieuchronnie do cierpienia i wyrodzenia się każdej idei. Bądźcie czujni.

Co symbolizuje czaszka w tradycji europejskiej
Jest symbolem śmierci, a zarazem człowieczeństwa. W chrześcijaństwie pojawia się jako atrybut świętych, obrazujący marność ludzkiego żywota, które jest tylko wstępem do nieśmiertelności. Symbolizuje także przemijanie, nieubłagany upływ czasu, tajemnicę i niebezpieczeństwo.

Dla kogo?
Oryginalny pomysł na prezent dla pewnej siebie osoby, która lubi wyrazistą i symboliczną biżuterię. Bransoleta jest jak manifest niezależności, niezgody na świat w którym rządzi religia. Wykonana przez polskiego projektanta z precyzją i kunsztem, unikatowa ozdoba z przesłaniem.

Sposób wykonania
Bransoletka zrobiona jest w całości z brązu. Półobręcze ze szlachetnego metalu zyskały ozdobny skręt i kunsztowne ozdoby w hiszpańskim stylu. Podobne znajdują się na czaszkach. Wszystkie elementy wykonane są z precyzją, szczegóły cyzelowane pod lupą. To prawdziwy majstersztyk z pracowni artystycznej Zahario. Podane wymiary bransolety mogą ulec niewielkim zmianom ze względu na indywidualne wykonanie każdego egzemplarza.

O autorze
Autorska biżuteria Zahario charakteryzuje się precyzją i artyzmem wykonania. Nie ma w niej kiczu ani egzaltacji, za to cechuje ją ogromna doza fantazji aż po szaleństwo. Pełna symboli, dziwactw, stworów - jak ze snu albo z wiersza.
Jest także głęboką refleksją na temat życia, przemijania, doświadczeń jakie kształtują człowieka. Każdą pracę Zahario należy traktować jak metaforę.

Biżuteria sygnowana logo ZAHARIO w postaci prostokątnej zawieszki o długości 8 mm oraz szerokości 4 mm.

Każde zamówienie wysyłane jest w eleganckim opakowaniu.

Wymiary:
Długość bransoletki: 21 cm.
Waga bransolety: 73 g.
Wymiary czaszki: 13 mm x 11 mm.
Grubość splotu: 6 mm.
Materiał: Brąz.

Uwaga: Na życzenie klienta możliwe jest dopasowanie długości bransolety.
Podane wymiary bransolety mogą ulec niewielkim zmianom ze względu na indywidualne wykonanie każdego egzemplarza.

___

Materiały: braz

Tagi: zahario barnsoleta braz bizuteria rekodzielo czaszki hiszpania inkwizycja

Sklep: Zahario

Dane sprzedawcy

Sprzedawca nie dodał danych.

Regulamin

Regulamin sklepu Zahario z dnia 07 lipiec 2015r.

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE


1. Sklep internetowy Zahario prowadzi sprzedaż wyrobów gotowych za pośrednictwem witryny www.trendymania.pl oraz przez zamówienia indywidualne poprzez witrynę www.trendymania.pl

2.Ceny wyrobów znajdujących się w Zahario, sprzedawanych za pośrednictwem witryny www.trendymania.pl są podane w złotych polskich i są cenami brutto.


II. ZAMÓWIENIA I PŁATNOŚCI

1. Zamówienia w Zahario można składać za pośrednictwem witryny www.trendymania.pl 24h/na dobę.
2. Warunkiem realizacji zamówienia przez witrynę www.trendymania.pl jest założenie konta dostępnego na stronie www.trendymania.pl.
3. Zamówienia, w których nie podano danych wymaganych do założenia konta lub są one niepełne, nie będą przyjmowane do realizacji.
4. Zamówienia są realizowane po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym.
5. Zamówienie zostanie zrealizowanie pod warunkiem, że wyrób jest dostępny w magazynie.
7. Po złożeniu zamówienia i rozpoczęciu jego realizacji Kupujący ma możliwości dokonywania anulowania zamówienia poprzez informację o anulowaniu zamówienia porzez kontakt email.
8. Zahario oferuje następujące formy płatności:płatność za pobraniem, przelew tradycyjny, płatności PayPal, płatności PayU.III. DOSTAWA


1. Wysyłka zamówień odbywa się w ciągu 48 godzin po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym, w dniach roboczych, tj. od pn. do pt.
2. Łączny koszt przesyłki zależny jest od wybranej formy dostawy i wynosi: list polecony priorytet 9zł, paczka pocztowa priorytet 18zł,kurier 19zł,wysyłka za granicę 26zł.
3. Wyroby zamówione za pośrednictwem www.trendymania.pl wysyłane są wyłącznie na adres podany przez Kupującego w formularzu rejestracyjnym.IV. ZWROTY I ANULOWANIE ZAMÓWIENIA


1. Wyroby zamówione za pośrednictwem witryny www.trendymania.pl mogą zostać zwrócone Zahario przez konsumentów na zasadach określonych w ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny w terminie 14 dni od dostarczenia wyrobu. Powyższe uprawnienie nie przysługuje w przypadku indywidualnych zamówień o właściwościach określonych przez kupującego.
2. W celu zwrotu zakupionego w www.zahario.com wyrobu prosimy o kontakt e-mail.
3. Zwrotowi nie podlegają przedmioty uszkodzone z winy kupującego. Taki wyrób zostanie ponownie odesłany do kupującego na jego koszt.
4. Zahario odmówi przyjęcia zwrotu i odeśle wyrób do kupującego na koszt kupującego opłata wg cennika kosztów wysyłki] w przypadku braku pozytywnie rozpatrzonych przez Zahario zwrotu rzeczy, która jest uszkodzona. Przy czym nieodebranie takiej przesyłki przez kupującego będzie skutkowało zaniechaniem ponownego jej wysłania, chyba, że kupujący pokryje poniesione z tytułu koszty. Nieodebrane wyroby będą przechowywane w magazynie Zahario przez 14 dni od momentu zwrotu nieodebranej przesyłki.
5. Zwrot należności za zwracane wyroby następuje przelewem bankowym i rozliczany jest w terminie 14 dni roboczych od daty fizycznego otrzymania zwrotu przez Zahario.
6. W przypadku zwrotu, zakupione wyroby należy odesłać na koszt sprzedającego listem poleconym ekonomicznym na adres Zahario Dariusz Zacharzewski,10 – 342 Olsztyn, ul. Limanowskiego 39/11 z dopiskiem „zwrot”.

7.Po złożeniu zamówienia Kupujący ma prawo anulowania zamówienia poprzez informację o anulowaniu zamówienia po uprzednim kontakcie email.V. REKLAMACJE


1. Reklamacji podlegają wady fizyczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy. Kupujący powinien niezwłocznie odesłać wadliwy wyrób na adres: Zahario Dariusz Zacharzewski,10 – 342 Olsztyn, ul. Limanowskiego 39/11 z dopiskiem „reklamacja”.
2. W przypadku przesłania przesyłki, wbrew powyższym postanowieniom regulaminu, przesyłka nie zostanie odebrana.VI. PRAWA AUTORSKIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ


1. Zahario nie ponosi odpowiedzialności za zamówienia składane w imieniu kupującego przez osoby nieupoważnione.
2. Wszystkie wzory, zdjęcia, nazwy i teksty, znajdujące się na witrynie www.trendymania.pl należą do właściciela Zahario.
3. Wykorzystanie wzorów, zdjęć, nazw i tekstów zawartych na witrynie www.trendymania.pl, w szczególności kopiowanie wyrobów w całości lub w części, bez pisemnej zgody ich właściciela, jest naruszeniem prawa autorskiego.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Wszystkie dane osobowe gromadzone przez Zahario wykorzystywane są jedynie do realizacji zamówień i przekazywania przez Zahario kupującym informacji handlowych. Istnieje możliwość w każdym momencie wglądu oraz zmiany swoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez firmę Zahario Dariusz Zacharzewski.

2. Dla spraw związanych z korzystaniem z witryny www.trendymania.pl oraz sprzedawanych za jej pośrednictwem wyrobów właściwe jest prawo polskie.

3. Poprzez akceptację niniejszego regulaminu kupujący wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie informacji handlowych od firmy Zahario Dariusz Zacharzewski.

W sprawach nieuregulowanych Regulaminem Sprzedawcy obowiązują przepisy regulaminu Platformy oraz powszechnie obowiązującego prawa, w tym w szczególności postanowienia Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Formy płatności

- przelew bankowy tradycyjny (wpłaty na konto Galerii)
- PayU (płatności internetowe: karty kredytowe i szybkie przelewy)

Wysyłka

Wysyłka w 2 dni robocze po opłaceniu zamówienia
Artysta wysyła z: Polska
Wysyłka do Koszt Z innym przedmiotem
← wybierz kraj wysyłki
Artysta nie wysyła do Twojego kraju? skontaktuj się z Artystą i zapytaj o możliwość wysyłki.

Opinie Klientów dla produktów Artysty___
Produkt ID: #96938, wystawiony: 2021-01-10
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z Artystą przed złożeniem zamówienia.