Breitling Glass And More

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Witraż był w moim życiu odkąd pamiętam. Wychowywałem się, patrząc jak z wielką pasją mój dziadek i moi rodzice tworzą niesamowite dzieła z barwnego szkła, ołowiu i cyny. Widziałem ile wysiłku i czasu wymaga stworzenie własnymi rękami, bez udziału wszechobecnej dziś techniki, rzeczy, które mogą cieszyć oczy przez wiele lat.
Witraż, pierwotnie ściśle związany ze sztuką i architekturą sakralną, trafił z czasem do życia codziennego. W XIX w. Louis Comfort Tiffany stworzył metodę łączenia szkieł za pomocą miedzianej taśmy i cyny. Dzięki tej technice witraż zyskał lekkość. Pojawiła się możliwość tworzenia form przestrzennych o stopniu szczegółowości nieosiągalnym przy zastosowaniu metody tradycyjnej. Oprócz charakterystycznych lamp wykonanych metodą Tiffany?ego, zaczęły pojawiać się rozmaite przedmioty użytkowe, szkatułki, lampiony etc. Granicą stała się wyobraźnia twórcy.
Moim pomysłem na witraż i szkło jest połączenie różnych materiałów - szkła witrażowego, szkła użytkowego, drewna. Proste formy i wzory, które będą mogły harmonizować z każdym wnętrzem.

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

drewno, szkło opalowe, cyna, folia miedziana, taśma miedziana, lustro

Tagi:

dekoracja, ozdoba, witraż, lampion, świecznik, prezent, światło, lustro, rama, kwiat

Breitling Glass And More

Breitling Glass And More

w Trendymanii od: 2019-09-04
30 dostępnych
4 na zamówienie
16 sprzedanych
13 opinii  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy