GOceramika

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Zanurzam dłonie w plastycznej glinie i zastygam, chłonę terapeutyczną energię ziemi - nieuchronnie taki jest początek wszystkich rzeczy.

Lubię glinę za nieskończone możliwości formowania, zdobienia, zastosowań.

Również za szeroką gamę właściwości, z których mogę czerpać pełnymi garściami. Jest tego tak dużo, że nie jestem w stanie trwać długo przy jednym typie wyrobu i tylko z konkretnej gliny. Uwielbiam eksperymenty, rozwijam jednocześnie kilka projektów. Niektóre są zupełnie nietrafione, inne pozostają na stale w repertuarze.

Mam naturę pełną kontrastów.

Gdy dłuższy czas pracuję z gliną szamotową nad bogato zdobionymi wazonami o grubych ścianach i mocnych uchwytach, z wielowarstwowym, rozedrganym, kolorowym szkliwieniem, to wiem, że następne będą delikatne i lekkie jak mgiełka białe kubeczki z subtelnym motywem kwiatowym. Pracując w ten sposób, nigdy się nie męczę i unikam znudzenia, z zachwytem zgłębiam interesujące aspekty mojej pracy, często zadając sobie pytanie- a co jeśli ...?

Co mnie inspiruje? - Życie!

Fascynują mnie zdecydowane formy o płynnych kształtach, naturalnych, kobiecych. Z uwagą przyglądam się różnym zjawiskom i procesom życiowym; powstawaniu, rozkwitaniu, umieraniu, brzydocie. Celebruję niedoskonałość jako wyróżnik, indywidualność i piękno. Wierzę w niewerbalne przyciąganie i chwytanie za serce ręcznie wykonanych wyrobów.

Zapraszam!

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

białe szkliwo, kamionka, jasna glina, lina jutowa, żółte szkliwo, ceramika, stal bezniklowa, beżowa glina, kolorowe szkliwa, jasna glina szamotowa

Tagi:

bransoletka ceramiczna

GOceramika

GOceramika

w Trendymanii od: 2020-05-12
45 dostępnych
3 na zamówienie
15 sprzedanych
4 opinie  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy