jabłońska biżuteria

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Od dzieciństwa lubiłam dwie rzeczy - taniec i prace ręczne. Na szkołę baletową mama na szczęście nie wyraziła zgody, lecz w dziedzinach twórczych miałam wolną rękę! Rysowałam więc, haftowałam, szyłam... kreowałam przestrzeń wokół siebie na różne sposoby.

Jednak wybór drogi życiowej nie był łatwy ...
Trafiłam na protetykę. Moje zdolności manualne znalazły ujście:) ... Były tylko takie jedne zajęcia - ortodoncja! - jak ja nie cierpiałam wyginać tych drutów!! Ale na drugim roku odlewaliśmy ze srebra wkłady koronowo-korzeniowe ... to wtedy odlałam swoje PIERWSZE KOLCZYKI - SUPEŁKI ! Skończyłam odtwórczy, zębowy rozdział w moim życiu!

Przez rok szukałam miejsca, w którym mogłabym nauczyć się złotnictwa. Od gdańskich złotników słyszałam, że nie ma sensu, że zawód się kończy! Jednak znalazłam! W Bydgoszczy. Ubłagałam wspaniałych mistrzów, żeby zechcieli przyjąć na naukę mnie - dorosłą już osobę. Jeszcze cudem zarobiłam, sporą jak dla mnie kwotę na opłacenie tej nauki i ... stał się DZIEŃ PIERWSZY W PRACOWNI ZŁOTNICZEJ! Czekał już na mnie mój warsztat i moje narzędzia ... a wśród nich ... 5 sztuk ortodontycznych kleszczy! Pierwsze zadanie: wyginanie srebrnego drutu, na elementy do bransoletki!!! ... Gdy po 6 godzinach szłam ulicą w to słoneczne, wrześniowe popołudnie - płakałam jak bóbr! Byłam załamana i zła. Tyle zachodu, pieniędzy i teraz znów będę wyginać druty!!?? ...

A następnego dnia wsiąkłam. Totalnie! Wtedy to po raz pierwszy przeżyłam TEN moment, kiedy to spod szaro-czarnej powierzchni wyrobu, pod szczotką polerską pojawia się pierwszy błysk srebra lub złota! Uwielbiam do dziś!
To był rok 1993. Od ponad 20 lat prowadzę własną pracownię i KOCHAM TO CO ROBIĘ!
Czasem wyginam druty, czasem grube blachy. Piłuję pilnikiem metal a czasem własne palce. Przycinam, lutuję, komponuję i tworzę! I ... nadal uwielbiam muzykę. Zdarza się, że porwana rytmem tańczę w pracowni... z drutem w ręku:)

Zapraszam do świata JABŁOŃSKA JEWELLERY

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

żółte złoto, srebro, złoto, białe złoto, brylant

Tagi:

złoty pierścionek, złote kolczyki, delikatne kolczyki, kwadratowy pierścionek, delikatna biżuteria, pierścionek zaręczynowy, proste kolczyki, sztyfty, prosta biżuteria, kwadratowe delikatność, srebrny pierścionek, brylant

jabłońska biżuteria

jabłońska biżuteria

w Trendymanii od: 2016-01-29
51 dostępnych
13 sprzedanych
5 opinii  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy