Joanna Watracz

Wywiad z Joanna Watracz z cyklu charaktery / Przeczytaj pozostałe wywiady z Artystami z cyklu "Charaktery".

Joanna Watracz

W cyklu "Charaktery" Artyści Trendymanii pokazują się od zupełnie innej strony. Jeśli nurtuje Was osobowość ukryta pod czarno-białym zdjęciem i chwytliwym pseudonimem, zapraszamy do lektury. Nadchodzący tydzień należy do JOANNY WATRACZ - autorki wyjątkowo wyrafinowanej biżuterii nasyconej tęczą soczystych kolorów.

"Jako mała dziewczynka uwielbiałam szperać w drewnianych kasetkach z biżuterią mojej mamy. Biżuterii nie ubierałam, nie przymierzałam, a jedynie oglądałam. Od zawsze intrygowały mnie barwy, faktury i kształty, dlatego już samo patrzenie na kolorowe szkiełka, kryształki i fantazyjne formy sprawiało mi niesamowitą frajdę! Dla mnie były to prawdziwe skarby..."

Joanna Watracz

Popołudniowe leniuchowanie :)

Joanna Watracz

Styl retro - to lubię i to noszę! / Po dwugodzinnym spacerku

Joanna Watracz

Jeden z ulubionych środków transportu, trochę adrenaliny nie zaszkodzi nikomu ;) / Oczywiście potrzebny jest kierowca!

Joanna Watracz

Klify Old Head, miejsce naprawdę magiczne... 40km od miejsca, w którym obecnie mieszkam.

Joanna Watracz:

 • Inspiruje mnie:
  Każdy z nas tworzący, niezależnie od tego czy jest to malarstwo, grafika, fotografia czy pracownia biżuterii, ma w sobie wiele wrażliwości, dzięki której jego zmysły, sposób postrzegania świata jest nieco inny, bardziej wyostrzony, czasami bardziej emocjonalny... Dzięki temu widzimy więcej wokół siebie, dostrzegamy to, czego inni nie widzą. Dlatego też formy naszej inspiracji bywają przeróżne. Czasami jest to zwykła plama kałuży na zatłoczonej ulicy, pierzasta chmura w słoneczny dzień lub nowy lakier do paznokci koloru "No room for the blues" :) Bywa i tak, że inspiracje przyjmują bardziej abstrakcyjna formę zapomnianej melodii czy zapachu ciasta drożdżowego. Wszystko zależy od naszej wrażliwości.
 • Marzę o:
  Tak jak każda z nas marzę o przytulnym, własnym domku z obowiązkowym poddaszem i ogrodem pełnym ciepłych malin...
 • Moją ambicją jest:
  Czasami bywam zbyt ambitna, co strasznie komplikuje mi codzienność. Cały czas uczę się po prostu "odpuszczać sobie" dla własnego zdrowia psychicznego :)
 • Wzorem dla mnie są:
  Jako że z natury jestem osobą bardzo wrażliwą (co niestety nie ułatwia mi życia codziennego) wzorem dla mnie są ludzie potrafiący wyjść szybko i bez zbędnych emocji z każdej - mniej lub bardziej stresującej sytuacji życiowej.
 • Odpoczywam przy/podczas:
  Czasami wystarczy gorący kubek kawy z mlekiem, innym razem sprint pomiędzy wieszakami w sklepie typu second-hand :) Od zawsze uwielbiałam gorące kąpiele, więc długie wylegiwanie się w wannie z górą piany bądź na piekącym latem piasku jest dla mnie naprawdę mocno relaksujące, że nie wspomnę już o długim masażu :)
 • Pracuję nad:
  Nasuwa mi się jedno zdanie, kiedy czytam ten podpunkt, a mianowicie: Pracuję nad sobą. Niby krótkie zdanie, ale jakże trudne do zrealizowania.
 • Dążę do:
  Może to banalne, co napiszę, ale jako zodiakalna waga zawsze i wszędzie dążę do harmonii, bo najważniejsza jest równowaga i odpowiedni balans.
 • Mój idealny dzień:
  Mogę odnieść się do dwóch najważniejszych dla mnie rzeczy, a mianowicie do najbliższych mi osób, które kocham, bez których niczego bym nie osiągnęła i do mojej pracy, dzięki której mogę realizować swoje marzenia. Jako że mieszkam bardzo daleko od swojej rodziny uwielbiam rodzinne pogaduchy przy kawie, herbacie, wspólne planowanie potraw na kolejny dzień, spacery, zakupy czy wizyty u fryzjera razem z mamą. Równie ważny, bo niezwykle satysfakcjonujący jest dla mnie każdy dzień spędzony przy stoliku z biżuterią gdzie mogę realizować swoje pasje i swoje marzenia.
 • Myślę, więc:
  Czasami myślę za dużo i problemy w magiczny sposób mnożą się same.
 • Moje ulubione słowo:
  Maple syrup (Uwielbiam konsumować z ciepłymi tostami i masełkiem ;)

Pierwszym wspomnieniem z dzieciństwa związanym z tzw. "procesem tworzenia" była... plastelina :) Potem pojawiły się kredki woskowe i farby akwarelowe. Odkąd pamiętam w szkole zawsze ze zniecierpliwieniem czekałam na lekcje plastyki :) Dlatego wybór liceum plastycznego i studiów również związanych ze sztuką, gdzie mogłam rysować i malować do woli, nikogo nie zdziwił :) Z biegiem lat dziecięca fascynacja oraz splot różnych sytuacji życiowych sprawił, że dzisiaj mogę robić to, co zawsze chciałam - projektować i tworzyć biżuterię. Moja pasja jest również moją pracą. Nie wyobrażam sobie abym mogła robić coś innego.

Joanna Watracz
10.01.2012
Joanna Watracz

Joanna Watracz

w Trendymanii od: 2007-12-18
22 dostępne
22 w promocji
2 na zamówienie
261 sprzedanych
151 opinii  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy
Wywiad z Artystą
z cyklu "Charaktery"