Maja Gajewska

geneza

Z cyklu "Geneza"

Inne z cyklu "Geneza".

Maja Gajewska

Przedstawiamy cykl fotoreportaży ukazujących etapy powstawania przedmiotów oferowanych w Trendymanii. Dzięki GENEZIE macie szansę uczestniczenia w procesie twórczym, obserwowania pracy swoich ulubionych Artystów - jesteście świadkami narodzin unikatowych egzemplarzy sztuki użytkowej, które trafiają później do Waszych rąk. W kilku zdjęciach i słowach próbujemy uchwycić całą magię tworzenia, a składa się na nią wiele różnych czynników - talent, wiedza, doświadczenie, warsztat i niezwykła wręcz cierpliwość.

Dziś odwiedzamy pracownię Mai Gajewskiej, która opowie nam o swoim malarstwie.

Maja Gajewska

Farby, spray'e, pędzle...to nie wystarczy. Potrzebny jest odpowiedni czas, miejsce i chwila. No i dobra muzyka :) Tworzenie prac ma to do siebie, że nie da się tego robić od 8 do 16.

Maja Gajewska

Dla mnie największy trud tej "pracy" polega na tym, że muszę być w zgodzie ze sobą, aby coś nowego powstało.

Maja Gajewska

Malarstwo traktuję jako oderwanie od codzienności, od szaroburych myśli w głowie, a często jest ich dość sporo, stąd zróżnicowanie w kolorystyce i fakturach i nastrojowości.

Maja Gajewska

Czemu abstrakcja? Chyba najłatwiej mi w ten sposób wyrazić samą siebie, a przy okazji dobrze się bawić. Nie lubię odtwarzać rzeczywistości. Uwielbiam faktury - skupiać się na drobnych liniach i strukturach nawet przy dwumetrowym formacie. Jakiś punkt - dla niektórych niezauważalny, a dla mnie sedno danego obrazu.

Maja Gajewska

Szpachla - szybka, intensywna, nie nuży mnie tak jak pędzel. Oddaje mój charakter. Muszę mieć takie narzędzia, które mnie nie irytują. Oszalałabym gdybym miała z naniesionej farby wyciągać zgubione włoski pędzla :) Oprócz szpachli, narzędzia "hand made" .

Maja Gajewska

Póki co uznaję tylko farbę olejną. Może kiedyś dorosnę do innej :) Odpowiada mi jej gęstość i aksamit.
A potem tylko spokojnie czekać aż farba wyschnie.

Maja Gajewska
02.05.2015
Maja Gajewska

Maja Gajewska

w Trendymanii od: 2013-06-05
136 dostępnych
321 sprzedanych
76 opinii  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy
Geneza
czyli jak powstają prace