Tender December

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Kocham tworzyć :)
Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, na wiele lat związałam się z branżą reklamową, choć zawsze ręce rwały się do manualnych działań. W 2006 roku zostałam przyjęta w poczet członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, w 2008 roku uzyskałam certyfikat instruktora Art Clay, w 2011 ukończyłam kurs tradycyjnych technik tkackich. Jestem instruktorem w warszawskiej szkole tworzenia biżuterii "Wytwórnia Antidotum", mam na swoim koncie kilka nagród i wyróżnień w konkursach złotniczych (m.in. Prezentacje i Amberif).
Różnorodne umiejętności wykorzystuję po to, aby tworzyć oryginalne, unikatowe dzieła sztuki użytkowej. Dzięki temu powstają ? najpierw w wyobraźni, potem w rzeczywistości ? jedyne w swoim rodzaju przedmioty użytkowe, m.in. biżuteria (do ozdoby), torebki (do pomieszczenia wszystkich drobiazgów, które stale chce się mieć przy sobie) oraz to, co da się założyć na siebie (ciepłe szaliki, miękkie chusty, swetry i inne części garderoby) lub spożytkować we wnętrzu domu lub mieszkania.
Praca z metalem (technikami złotniczymi lub Metal Clay), Polymer Clay i filcem to tylko niektóre z moich zainteresowań. Fascynuje mnie tkanina: czy to w postaci sutaszowych sznureczków, które zmuszam do układania się nie tylko w płaskie, ale też przestrzenne formy (technika 3D soutache, której jestem prekursorką) czy też w postaci włóczki, z której tkam na krosnach miękkie, ciepłe i ?przytulne? przedmioty, tak przydatne w chłodnej porze roku. Nie przypadkowo dla swoich działań wybrałam nazwę TENDER DECEMBER? :)
Wszystkie projekty powstają w jednym egzemplarzu (tylko nieliczne wykonuję w kilku wersjach kolorystycznych), możesz więc mieć pewność, że nie spotkasz nikogo z identyczną torebką czy kolczykami! Na ich stworzenie poświęcam długie godziny ? każdy projekt trzeba przemyśleć i dopracować w najdrobniejszych szczegółach, potem wykonać ręcznie każdy z elementów składowych, aby w końcu pracowicie połączyć wszystko w całość. Kolejny projekt znów zaczynam od początku ? od pomysłów i poszukiwania najlepszych, w miarę możliwości oryginalnych i niecodziennych rozwiązań. Najbardziej bowiem cieszy mnie proces projektowania, a potem wykonywania, zwykłych przedmiotów, ale w niezwykły, nowatorski (czasem bardzo poważny, a czasem ?z przymrużeniem oka?) sposób. Zwracam też dużą uwagę na staranność wykonania każdego dzieła.
Efekt swojej twórczości z chęcią oddam tym, którzy docenią emocje i wysiłek, jaki autor wkłada w wykonanie każdego przedmiotu i którym bliskie jest moje pojmowanie estetyki.
Zapraszam serdecznie :)

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

Dziękuję za zainteresowanie moimi wyrobami :) Będę szczęśliwa, jeśli zechcesz stać się właścicielem któregoś z nich!
W razie pytań - zapraszam do kontaktu :)

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

akryl, wełna, filc, bawełna, soutache, sutasz, koraliki szklane, metal, tkanina, srebro, szklane koraliki, jedwab, poliester, wosk, moher, poliamid, szklane perły, perełki szklane

Tagi:

tenderdecember, handmade, slowdesign, craft, torebka, szalik, oryginalny, ciepły, wieczorowa torebka, torebka wieczorowa, zimowy szalik, xl, sylwestrowa torebka, torebka sylwestrowa, pled, koc, wielki szalik, szal, kolczyki sutasz, kolczyki soutache, torebka codzienna, decorations, codzienna torebka, szary, szary szalik, zielona torebka, 3d soutache, szalik zimowy, 3d sutasz, kolorowe kolczyki, ciepły szalik, bransoletka, szalik damski, soutache, damski szalik, torebka czarna, sutasz, ręcznie tkany

Tender December

Tender December

w Trendymanii od: 2014-11-17
104 dostępne
11 sprzedanych
6 opinii  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy