toMy

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Fundacja Leny Grochowskiej powstała w 2014 roku w celu propagowania problemu repatriacji oraz wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych. Do tej pory sprowadziliśmy do Polski 20 rodzin z byłych republik radzieckich i zapewniliśmy Im mieszkania i pracę.
Naszym najważniejszym obecnie działaniem jest szeroko pojęta pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie i ich rodzinom gdyż są grupą w szczególny sposób odrzucaną i nierozumianą przez społeczeństwo i rząd. My próbujemy to zmienić. Stawiamy na usamodzielnianie tych wspaniałych ludzi i włączenie ich w funkcjonowanie społeczeństwa.
Kilka miesięcy temu stworzyliśmy w Siedlcach Warsztat Rękodzieła Artystycznego "toMy", w którym zatrudniamy 11 osób z dysfunkcjami umysłowymi oraz 3 z innymi schorzeniami. Osoby te pracują w pracowni ceramiczno-artystycznej oraz krawieckiej. Stworzyliśmy pierwsze w Siedlcach miejsca pracy, gdzie osoby niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym mogą podjąć zatrudnienie i czuć się przydatni społeczeństwu i rodzinie. Naszym celem jest wydobycie z naszych pracowników ich zdolności i jakże innej od naszej- zdrowych ludzi wrażliwości oraz pokazanie jej szerszemu gremium odbiorców.
Organizujemy Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej "Szukamy Nikifora" oraz plenery malarskie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

Ceramika ręcznie wykonana przez osoby niepełnosprawne intelektualnie zatrudnione w Warsztacie Rękodzieła Artystycznego ,,toMy" w Siedlcach prowadzonym przez Fundację Leny Grochowskiej. Praca w Fundacji jest dla nich także formą terapii społecznej gdyż w wielu przypadkach jest to ich pierwsza praca.

toMy

toMy

w Trendymanii od: 2019-08-23
0 dostępnych
0 sprzedanych
0 opinii
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy