Żeligowski

Wywiad z Żeligowski z cyklu charaktery / Przeczytaj pozostałe wywiady z Artystami z cyklu "Charaktery".

Żeligowski

W cyklu "Charaktery" Artyści Trendymanii pokazują się od zupełnie innej strony. Jeśli nurtuje Was osobowość ukryta pod czarno-białym zdjęciem i chwytliwym pseudonimem, zapraszamy do lektury. Tym razem o sobie w reporterskiej formie opowiada Jakub ŻELIGOWSKI - człowiek-orkiestra, autor biżuterii oraz barwnych obrazów, które możecie znaleźć w naszej Galerii.

Kuba to człowiek, który lubi nowe wyzwania, jednak sens życia odnajduje w prostych czynnościach. Dobra energia i pozytywne emocje to główne założenia artystyczne Żeligowskiego. Być może jest to zasługą jego mentora - mistrza Taj Chi i uznanego kaligrafa imponującego dążeniem do doskonałości w każdej dziedzinie życia...

Żeligowski

Inspiracje czerpię z kontrastów, przenikania się wątków. Wszystko płynie i przeplata się tworząc misterne wzory niejednokrotnie sprawiające wrażenie nie pasujących do siebie i chaotycznych. Tak też czasem powstają moje obrazy i projekty biżuterii. Kolory i faktury w trakcie pracy zaczynają coraz bardziej harmonizować ze sobą, choć wydaje się, że prawie nie możliwym jest ich połączenie w zgrabną kompozycję. Tak naprawdę to maluję sobie i jak skończę, to sam się dziwię efektom :)

Żeligowski

Ważnym elementem jest chęć robienia takich rzeczy które wzbogacają, niosą pozytywy i inspirują odbiorcę. Moim marzeniem i ambicją jest żeby te prace zawsze tak działały.

Żeligowski

Wzorem i przykładem w każdej dziedzinie życia jest Mistrz Chen Xiao Wang. Jest najbardziej uznanym Mistrzem Taj Chi stylu Chen. Wszystko co robi, niezależnie od dziedziny, wydaje się nieskazitelne. Mistrz poza Taj Chi upodobał sobie kaligrafię. Tę sztukę ćwiczy się w Chinach latami żeby osiągnąć perfekcję. Ale on nie może tak normalnie, latami. Minęły dwa miesiące od kiedy Xiao Wang ćwiczył się w tej sztuce i ktoś z rodziny wysłał jego prace na konkurs. Wygrały.
Fascynuje mnie kaligrafia. Mówi się w niej nie tylko o znaczeniu liter ale i potencjale energii. Dobrego kaligrafa komisja poznaje po zawartym potencjale w liniach oraz umiejętności operowania In i yang.
Ja tak nie potrafię ale będę próbował dalej :)

Żeligowski

Mój idealny dzień to taki kiedy rano obudzę się zrelaksowany i wieczorem czuł będę się tak samo.

Żeligowski

Staram się Nie Myśleć o Niczym :) Planuję w kontekście wieczności żyć krótko i szczęśliwie :)

Żeligowski
17.04.2012
Żeligowski

Żeligowski

w Trendymanii od: 2012-03-13
6 dostępnych
2 na zamówienie
0 sprzedanych
0 opinii
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy
Wywiad z Artystą
z cyklu "Charaktery"