Alabama Studio

Wywiad z Alabama Studio z cyklu charaktery / Przeczytaj pozostałe wywiady z Artystami z cyklu "Charaktery".

Alabama Studio

W cyklu "Charaktery" Artyści Trendymanii pokazują się od zupełnie innej strony. Jeśli nurtuje Was osobowość ukryta pod czarno-białym zdjęciem i chwytliwym pseudonimem, zapraszamy do lektury. Nadchodzący tydzień należy do Joli Pietrzak czyli ALABAMY - autorki wyjątkowej biżuterii.

Jola lubi zajmować sobie czas tym, co ją interesuje - to między innymi architektura krajobrazu, aranżacja wnętrz, design, grafika, fotografia, film, muzyka, książka. I oczywiście biżuteria, która coraz bardziej ją absorbuje i której tajniki lubi zgłębiać. Znajomi Joli mówią, że nie przestaje się uśmiechać...

Alabama Studio

Studia, kiedy jeszcze miałam długie włosy i więcej czasu na malowanie/rysowanie. Nieważne, gdzie - ważne, z kim! Tu z moją najlepszą (i jedyną) siostrą w Wenecji.

Alabama Studio

Ogród jest pełen inspiracji przez cały rok - tu w wersji letniej z dziewięćsiłem bezłodygowym i motylami.
Najbardziej przyjacielski zwierzak z naszego kociego stada (co najmniej 4 osobniki). Oprócz tego mamy jeszcze wesołą gromadkę 5 bernardynów.
Widok z okna pracowni - może wydawać się monotonny, ale o każdej porze roku, nawet każdego kolejnego dnia jest inny. Tu na chwilę przed letnią burzą.

Alabama Studio

Zdjęcia z wypraw bliższych i dalszych - rowerowa przejażdżka po okolicy i spływ kajakowy Sanem.

Alabama Studio

W gąszczu weneckich uliczek, w poszukiwaniu pięknych detali Pałacu Dożów.

Alabama Studio

Lampa inspirowana barokowymi ornamentami, wykonana przeze mnie m.in. ze srebra i kryształów Swarovskiego w ramach pracy dyplomowej.

Alabama Studio:

 • Inspirują mnie:
  Mnóstwo rzeczy, często ulotnych: kwiaty w ogrodzie, ich kolor, kształt, zapach, liście drgające na wietrze, szron osiadający na szybie, zapamiętane obrazy, zdjęcia, kadr z filmu, piosenka zasłyszana w radio, nowe miejsca, które poznaję, architektura (szczególnie gotycka i secesyjna, ale czasem też nowoczesna). Wszystkie te detale przetwarzam gdzieś w mojej głowie, czasem przelewam na papier w postaci szkiców i tak powstają nowe projekty.
 • Marzę o:
  Tym, żeby mieć wystarczająco dużo czasu na zrobienie w życiu wszystkiego, co chciałabym zrobić. I jeszcze tego, o czym nie wiem, że chciałabym...
 • Moją ambicją jest:
  Nie lubię tego słowa. Raczej dążę do tego, żeby rozwijać się i robić to, co daje mi radość, satysfakcję i spełnienie.
 • Wzorem dla mnie są:
  Nie mam jednego wzoru, ale jest wielu ludzi, których podziwiam. Szczególnie tych, którzy mimo codziennych obowiązków znajdują czas i energię na to, co naprawdę lubią.
 • Odpoczywam przy/podczas:
  Pracy nad nowym projektem - może to dziwne, ale tworzenie skomplikowanych wzorów świetnie pozwala mi się zrelaksować i wyciszyć.
 • Pracuję nad:
  Opanowaniem "artystycznego nieładu" w mojej pracowni - i nawet mi się udaje, na chwilę ;)
 • Dążę do:
  Spełnienia swoich marzeń - tych małych i większych...
 • Mój idealny dzień:
  Nie wiem, co odpowiedzieć - mam na to ze sto sposobów! Ale naprawdę idealny jest wtedy, kiedy robię tylko to, na co mam ochotę i nie muszę się nigdzie spieszyć. Równie dobrze może to być słodkie lenistwo, weekendowy wyjazd ze znajomymi, wypad na zakupy, wycieczka rowerowa, jak i wielkie porządki.
 • Myślę, więc:
  Czasem nawet coś dobrego z tego wynika... ;)
 • Planuję:
  Planów jest wiele, ale realizuję je stopniowo. Najbliższe są typowo wakacyjne: wyjechać nad morze i zobaczyć na żywo występ zespołu Coldplay (jednego z moich ulubionych) podczas tegorocznego Open'era.
 • Nie umiem:
  Pływać i nudzić się.
Alabama Studio
14.06.2011
Alabama Studio

Alabama Studio

w Trendymanii od: 2009-01-04
26 dostępnych
3 na zamówienie
732 sprzedane
405 opinii  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy
Wywiad z Artystą
z cyklu "Charaktery"
Geneza
czyli jak powstają prace