Kornelia Sus . Bransolety
Każdy krok ukrywa piętno, skrada się wśród ciszy, zastawia ślad odciśnięty na drodze. Mrok uczesał myśli drzewom. Drzewa skrzypią stare pieśni.
"Skrzypią stare drzewa" - srebrna bransoletka wykonana ręcznie, zdobiona naturalnymi kamieniami.
TECHNIKA WYKONANIA:
Bransoletka wykonana techniką tradycyjną ze srebrnej blachy. Srebro miejscami przyciemniane.
MATERIAŁY:
srebro, agat mszysty, septarian, purpuryt, kwarc tytanowy druzzy
PARAMETRY:
Wymiary segmentów: około 30 x 20 mm.
Długość bransoletki (nie jest regulowana): 18,5 cm.
KAMIENIE:
Agat mszysty: Półszlachetny minerał, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Nazwa pochodzi od rzeki Achates w południowej Sycylii we Włoszech, gdzie wydobywano go już w starożytności. Agaty powstają w geodach. Zbudowane są z wielu różnokolorowych warstw. Agaty są zazwyczaj barwy szaroniebieskiej, szarej i białej. Zdarzają się również odcienie: niebieskobiałe, jasnoróżowe, kremowobiałe, czerwone. Agaty mszyste posiadają wtrącenia innych minerałów. Tworzą często piękne obrazy dlatego też kamień ten określa się agatem pejzażowym lub agatem krajobrazowym.
Kwarc druzzy: Druzy to inaczej szczotki krystaliczne, czyli skupienie kryształów minerałów na ścianach pustek skalnych. Innymi słowy, druzami nazywamy maleńkie, najczęściej błyszczące struktury kryształowe, które powstają na powierzchni innego kamienia. Kryształy są zazwyczaj bardzo drobne i delikatne, tworzące niepowtarzalny i urzekający efekt wizualny. Termin "druza" pochodzi od niemieckiego słowa "druse", które oznacza skupisko kryształów. Jednym z najpowszechniejszych typów druz jest kwarc, ponieważ jest często spotykanym minerałem na całym świecie. Formacje druz są powszechnie spotykane w różnych innych minerałach, w tym w ametyście, agacie, chryzokoli, granatach, azurycie, malachicie, kalcycie i innych. Druzy powstają, gdy woda wypełniona rozpuszczonymi minerałami osiada na powierzchni innej skały. Z biegiem czasu woda wyparowuje lub ochładza się, a pozostawione minerały zaczynają się krystalizować i w efekcie tworzą maleńkie kryształy.
Septarian: To wyjątkowy kamień, pełen tajemniczości, uformowany na dnie morza około 50 milionów lat temu. Słowo septarian wywodzi się z łacińskiego "septum", które oznacza siedem, ponieważ wydaje się, że kamień podzielony jest na siedem sekcji lub "saeptum", oznaczającego podział z powodu różnych obszarów na minerale. Septarian jest inaczej nazywany Smoczym Kamieniem. Nazwa ta wywodzi się z legendy przekazywanej na Madagaskarze. Według niej, kiedy umierały smoki, ich szczątki kostniały i osadzały się na dnie morza, a z nich formował się septarian o nietuzinkowej mieszaninie barw ? od żółtej po złoty brąz i czerń, z domieszką szarości. Kamień ten składa się najczęściej z kalcytu, aragonitu i szarej skały wapiennej, a tworzony jest z morskich osadów na skutek wybuchów wulkanów. Jednak jego wyjątkowość oznacza również liczne niespodzianki w składzie. Możemy spotkać egzemplarze zawierające między innymi hematyt, krzemień, jaspis, dolomit, piryt. Kamień ten występuje tylko w kilku miejscach na Ziemi - na wspomnianym wyżej Madagaskarze, w USA, Nowej Zelandii, Australii, Hiszpanii, Kanadzie i Maroko.
Purpuryt: Purpuryt jest minerałem wtórnym, tworzy się w skałach kosztem istniejących już minerałów. Zaliczany jest do fosforanów. Powstaje w procesie wietrzenia, w wyniku którego z istniejących już formacji wyługowany zostaje lit. Jego miejsce zajmuje utleniony mangan i/lub żelazo. Ponieważ te procesy wymagają zaistnienia specyficznych warunków, purpuryty to znaleziska dość rzadkie. Minerały te zazwyczaj spotykane są jako kryształy zamknięte w blokach skalnych lub osadzone na nich. Nazwa purpurytu wywodzi się z łacińskiego słowa "purpura" oznaczającego kolor. Minerał nie wykazuje żadnych oznak luminescencji, ale odznacza się silnym pleochroizmem, czyli skłonnością do zmiany barwy w zależności od polaryzacji światła. W efekcie dla ludzkiego oka może przyjmować odcienie od ciemnej szarości, przez szkarłatny i lawendowy, do żywo-czerwonego. Głównym miejscem występowania purpurytu jest Namibia, skąd pochodzą najpiękniejsze okazy. Poza tym stosunkowo dużo widowiskowych okazów znajdowanych jest w Stanach Zjednoczonych (Północna Karolina i Południowa Dakota), a także w Australii, Francji, Portugalii, Rwandzie i na Madagaskarze.
Materiały: purpuryt, kwarc z druzą, septarian, agat mszysty, srebro 925
Tagi: mroczna, barwna, z kwarcem, z agatem mszystym, z purpurytem, srebrna bransoletka, segmentowa, z naturalnym kamieniem, ręcznie wykonana
Wysyłka do | Koszt | Z innym przedmiotem |
---|---|---|
← wybierz kraj wysyłki |
___
Produkt ID: #105311, wystawiony: 2024-09-13
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z Artystą przed złożeniem zamówienia.
30 | dostępnych |
336 | sprzedanych |
165 | opinii (99% poz.) |
Informacje o Artyście | |
Dane adresowe i Regulamin | |
Blog Artysty przeczytaj najnowsze wpisy |
|
© Copyright 2005-2024 trendymania™ Regulamin