Kornelia Sus

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Jestem szczęśliwa.
Myślę, że to ważne, gdy tworzę coś, co powinno cieszyć i budzić dobre emocje. Jakkolwiek dni bywają różne, inkrustowane czysto ludzkim nastrojem, czasem radością, niekiedy przygnębieniem, to jednak rzeczy, które wychodzą spod mojej ręki, niosą w sobie to niezmienne poczucie szczęścia.

Nie znajdą Państwo u mnie rzeczy masowych. Każda z nich jest pojedynczym egzemplarzem i powstaje od podstaw. Nie są to również produkty fabryczne, wygładzone i bezwzględnie idealne, choć zawsze staram się dopracować całość z niezwykłą starannością. Większość prac powstaje intuicyjnie i jest odzwierciedleniem potrzeby chwili. Sporadycznie projektuję na papierze. Wizja powstaje w myśli, niejednokrotnie w czasie pracy ożywa, przechodzi metamorfozy. Czasem efekt końcowy zaskakuje mnie i to jest najwspanialszy moment.

Szukanie odpowiedniego kamienia do projektu bywa niekiedy, jak szukanie ?serca biżuterii?. Wtedy prawdziwego sensu nabiera słowo "unikatowa", używane w odniesieniu do niej. Nie oznacza, że jest taka nieziemska, lecz raczej, że ma w sobie coś, co było znamienne dla przedmiotów jeszcze kilkadziesiąt lat temu- a mianowicie "oczekiwanie" na TO wymarzone, wytęsknione.
Dzisiaj przedmioty wyrzuca się bez sentymentów i skrupułów - zbyt łatwo można odzyskać podobny lub taki sam w procesie masowej produkcji...

Chciałabym, aby biżuteria wykonana przeze mnie cieszyła, drgała marzeniami, pozwalała pamiętać, że wszystko wokół nas, tak misternie utkane, zazębia się za siebie- listek, śnieg, kamień, człowiek. Przedmioty tworzone z pasją noszą w sobie cząstki emocji i choć są tylko materią, mogą ożywić to, co w nas najbardziej ulotne i wartościowe.

Zapraszam serdecznie.
Kornelia Sus

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

Dzień dobry :)
Biżuterię wykonuję korzystając ze srebrnej glinki Art Clay Silver, a także z klasycznego srebra w postaci blachy i komponentów. Często z powodzeniem łączę obydwa materiały i odmienne metody pracy z nimi. W przypadku srebra Art Clay Silver - glinka poddawana jest procesowi wypalania, dzięki czemu uzyskujemy czyste srebro próby 999. Dobieram naturalne kamienie półszlachetne i szlachetne, niejednokrotnie niepowtarzalne, wyjątkowe okazy.

Każdy zakupiony przez Państwa przedmiot zostanie przeze mnie zapakowany w eleganckie pudełko jubilerskie, zaopatrzony w krótki opis i wysłany w ciągu najdalej dwóch dni roboczych.
W razie jakichkolwiek pytań lub szczególnych życzeń w tym względzie, bardzo proszę o kontakt.
Kornelia Sus

Produkty wyróżnione przez Artystę

Materiały używane przez Artystę:

srebro 925, srebro 999, art clay silver, labradoryt, bursztyn, hematyt, agat mszysty, rzemień, ametyst, kamień księżycowy, granat, szafir, cyrkonia, opal australijski, kwarc dendrytowy, opal dendrytowy, turmalin, cyrkonie, bursztyn bałtycki, opal etiopski, perła, agat dendrytowy, cytryn, perły, pozłacane srebro 925, koral fossil, srebrny pierścionek, amazonit, rubin, iolit, tanzanit, kianit, chalcedon, oksydowany, okazały, masa perłowa, ammolit, zdobiona obrączka, perły słodkowodne, agat, opal różowy, czarny opal ognisty, perła hodowlana, pozłacane srebro, akwamaryn, opal boulder

Tagi:

oksydowany, srebrny, naszyjnik, ręcznie wykonany, baśniowy, długi, romantyczny, oksydowana, ręcznie wykonana, wisior, z naturalnym kamieniem, ręcznie rzeźbiony, z labradorytem, długie, srebrny wisior, okazały, z bursztynem, romantyczna, bransoletka srebrna, kolczyki, ręcznie wykonany wisior, na rzemieniu, srebrne, srebrne kolczyki, z motywem roślinnym, z perłami, dwustronny, srebrny naszyjnik, z ametystem, oksydowane, romantyczne, smukły, z kamieniem księżycowym, z agatem mszystym, bransoletka, amulet, z opalem szlachetnym, z perłą, z opalem australijskim, z kwiatem, srebrna, z granatem, z różą, z szafirem, z opalem dendrytowym, misterny, z kwarcem dendrytowym, pastelowy, delikatny, z niebieskim kamieniem, szeroka obrączka, srebro 925, z cytrynem, geometryczny, na sznurze kamieni, srebro 999, z kamieniem szlachetnym, subtelny, wisior z pejzażem, szeroka obrączka zdobiona, skórzana, pejzaż w kamieniu, sznur kamieni, na sztyftach, z cyrkonią, z rubinem, z motywem kwiatowym, z turmalinem, srebrna róża, z kianitem, ze srebrem, z koralem fossil, pierścionek, z agatem dendrytowym, z zielonym kamieniem, koronkowy, z ammolitem, z opalem etiopskim, nastrojowy, sportowa, fakturowany, mroczny, z ornamentem, okrągły, wisior na sznurze kamieni, okrągły wisior, talizman, art clay silver, z kwiatami, z motywem kwiatów, zdobiony, ręcznie wykonane srebrne kolczyki, z minerałami, z iolitem, zimowy

Kornelia Sus

Kornelia Sus

w Trendymanii od: 2014-02-18
38 dostępnych
21 w promocji
312 sprzedanych
149 opinii  (99% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy