Przejdź do sklepu Artysty Czytasz bloga:
moai-nui


 • Kolekcja BLACK LABEL do 55% taniej

  Tylko do końca grudnia kolekacja BLACK LABEL z atrakcyjnym rabatem sięgającym do 55%
  Zapraszam serdecznie,
  moai-nui

 • Rewolucja w moai-nui

  Nowe logo, nowa kolekcja to zaledwie zapowiedź nadchodzących zmian. Rewolucję czas zacząć! Wybrane wazony, amfory, naczynia 30% taniej!
  zapraszam, moai-nui

  moai-nui: nowa kolekcja   moai-nui: nowa kolekcja   moai-nui: nowa kolekcja  
 • BLACK LEBEL - ekskluzywna kolekcja ceramiki

  "Czarna etykieta" to zbiór krótkich serii, które odegrały ogromne znaczenie w mej twórczości, wynosząc ją na zupełnie inny poziom artyzmu.

  "Parujące Piersi" to pierwsza seria linii ekskluzywnej, kolekcja jednolita w swym zarysie i funkcjonalności. Niesamowicie spójna, lecz nietypowa w swej formie. Prostota, deformacja, prowokacja - to zaledwie opakowanie, lecz w zestawieniu z system wodnym, całość formy na chwilę ożywa...

  Seria została zaprezentowana podczas tegorocznego, 22go Światowego Dnia Wody, obchodzonego we Wrocławiu po raz pierwszy, 22 marca. Miejsce wystawy - gmach Uniwersytetu Przyrodniczego jak i cała ideologia tak ważnego i szczytnego święta w świadomości społecznej zobowiązują.. Cykl mych rzeźb porusza problem istotny dla Nas, mieszkańców aglomeracji miejskich, którego niejednokrotnie nie jesteśmy świadomi.

  "Parujące Piersi" to seria nawilżaczy zamkniętych w ceramicznej obudowie, które dodatkowo jonizują ujemnie powietrze wpływając korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Powietrze to drugi po wodzie czynnik, od którego zależy jakość naszego życia...

  Dzieła POWYSTAWOWE, sygnowane

  Polecam szczególnie,
  moai-nui, Architekt Krajobrazu

  moai-nui   moai-nui   moai-nui  
 • Lampion ceramiczny, istota ognia w sztuce ogrodowe

  Oświetlenie ogrodu jest niezwykle ważnym elementem jego całości. Niejednokrotnie w przestrzeni amatorskiej jego natężenie jest zbyt wielkie, niszczące tajemniczość, nastrój. Wprowadza jednolitość przestrzeni degradując elementy wymagające podkreślenia.
  Przestrzeń prywatna, kameralna wymaga odpowiedniej oprawy - profanacją jest niszczenie intymności zmroku sztucznie kontynuując dzień (strategia ta uzasadniona jest zaledwie w strefie wejściowej, warunkując poczucie bezpieczeństwa).

  Forma lampionu, choć utrzymana w eklektycznym stylu, przywodzi na myśl budowle sakralne. Bowiem dla wielu z Nas, wieczór w ogrodzie, w asyście gwiazd i lampki czerwonego wina, permanentnie lub ulotnie staje się sferą sacrum. Sferą którą podświadomie aranżujemy dość intymnie, nastrojowo, otaczamy ciszą wypełnioną przez naturę..

  Wyższość ognia świec trudno przyrównać do stałego, pozbawionego atmosfery światła rozżarzonego drucika żarówki. Cała celebracja wskrzeszenia ognia w lampionach stopniowo buduje nastrój, dość subtelnie oświetlając otaczającą przestrzeń.

  Ogień wykazuje również silne znaczenie w sztuce ogrodowej Feng shui. Obok wody, ziemi, drewna i metalu jest jednym z pięciu chińskich żywiołów. Wzajemne powiązania między nimi mogą być niszczące bądź twórcze. Negatywne oddziaływanie powstaje w zestawieniu ognia z wodą, bowiem woda z natury wpływa na płomień niszcząco. W przypadku ceramiki, zestawienie powyższych pierwiastków wzbogacone jest o żywioł ziemi, który je rozgranicza i neutralizuje, gdyż ceramika wywodzi się ze skał...

  Obecnie w mojej galerii znajdują się 2 wielkości lampionów poszczególnych typów.
  Również w tym zamyśle kierowałem się sztuką Feng shui, bowiem południowo-zachodnia część ogrodu to strefa związków, w której wszystkie elementy powinny być zestawione w pary. Według tej filozofii potęguje to przepływ pozytywnej energii wpływając na relacje międzyludzkie. W strefie tej sfera sacrum nabiera szczególnego znaczenia potęgując powyżej opisaną celebrację otaczającego nas piękna i spokoju..

  Polecam szczególnie,
  moai-nui, Architekt Krajobrazu

  moai-nui   moai-nui: Komplet   moai-nui: Lampion ceramiczny Iglica wysoka