Dawid Pandel

Informacje

Biografia / Artysta o sobie

Nazywam się Dawid Pandel. Projektowaniem i tworzeniem biżuterii zajmuję się już od niemal dwudziestu lat. Pierwsze szlify w zawodzie uzyskałem w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie im. Jacka Malczewskiego. Było to moje pierwsze zetknięcie z jubilerstwem, okazało się, że było to również zdarzenie, które ukształtuje moje całe życie. Po ukończeniu szkoły i obronie z wyróżnieniem pracy dyplomowej zostałem pełnoprawnym jubilerem. Przygoda jednak dopiero się zaczynała, lata doświadczeń i nowych projektów nauczyły mnie pokory, dowiedziałem się, że zawód który wybrałem wymaga znacznie więcej poświęcenia i nauki, niż tylko ukończenie szkoły. Obecnie ośmielam się uznać siebie za dojrzałego rzemieślnika, chociaż wiem, że nadal wiele pozostaje do nauczenia. W swoich projektach oddaję hołd klasycznej szkole złotniczej, korzystam z technik znanych przed wiekami. Nigdy nie zamykam się na nowoczesne rozwiązania technologiczne, które usprawniają pracę i podnoszą jakość wyrobów, ale pamiętam o niezbędnej równowadze, tak, aby biżuteria którą oferuję była prawdziwym rękodziełem, a nie wytworem maszyn. W mojej latami rozwijanej pracowni zgromadziłem sprzęt, który pozwala mi na realizację niemal każdego pomysłu, co przynosi mi wielką satysfakcję. W swoich projektach stawiam na prostotę i elegancję, koncentruję uwagę wokół naturalnych kamieni szlachetnych, które stanowią trzon mojej oferty. Kamienie szlachetne fascynują mnie od dawna, naturalne piękno którym obdarowała nas ziemia wymaga najwyższej jakości oprawy. Minerały zdobiące biżuterię nadają jej wyjątkowego charakteru i czynią każdy wyrób niepowtarzalnym. Swoje pasje rozwijam jako członek Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego oraz Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Zapraszam Państwa w podróż do mojego świata biżuterii.

Ogłoszenie / dodatkowe informacje od Artysty:

Wszystkie oferowane wyroby wysyłam w sygnowanym pudełku i torebce.
Jeśli mają Państwo problem z doborem rozmiaru pierścionka zachęcam do kontaktu, doradzę jak prawidłowo zdjąć rozmiar.
W przypadku bezpłatnej zmiany rozmiaru czas realizacji (od opłacenia zamówienia do wysyłki) może się wydłużyć od 2 - 3 dni roboczych w związku z koniecznością wprowadzenia modyfikacji.

Materiały używane przez Artystę:

złoto, srebro, turmalin, opal, kamień księżycowy, tanzanit

Tagi:

pierścionek, pierścionek złoty, pierścionek ze złota, rękodzieło, złoto, kamienie szlachetne, kamień szlachetny, turmalin

Dawid Pandel

Dawid Pandel

w Trendymanii od: 2017-04-04
35 dostępnych
1 na zamówienie
90 sprzedanych
29 opinii  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy