Dorota Kos

Wywiad z Dorota Kos z cyklu charaktery / Przeczytaj pozostałe wywiady z Artystami z cyklu "Charaktery".

Dorota Kos

W cyklu "Charaktery" Artyści Trendymanii pokazują się od zupełnie innej strony. Jeśli nurtuje Was osobowość ukryta pod czarno-białym zdjęciem i chwytliwym pseudonimem, zapraszamy do lektury. Tym razem macie okazję poznać bliżej DOROTĘ KOS, której bursztynowe i recyklingowe mozaiki biżuteryjne znaliście do tej pory pod nazwą KOSMEA.

"Lubię melancholijne nastroje, mgły i niże - jest wtedy ciszej i oczy odpoczywają. W okolicy mojej pracowni jest zwyczajnie cudownie - można pospacerować, przebiec, popływać i skoczyć "na rybkę". W sąsiedztwie znajduje się również szlifiernia bursztynu - jego zapach dochodzący z tego miejsca zwabił mnie i postanowiłam odczarować ten materiał, którego wcześniej nie lubiłam. Tak powstały różne obiekty, które zapoczątkowały moją przygodę z biżuterią..."

Dorota Kos

Dorota Kos

Bardzo często mam sen, że przelatuję pulchnym samolotem nad Gdańskiem. / Fantastyczny moment, gdy morze przenika się z niebem, kojarzy mi się z malarstwem Magritte'a. Do tego cudowna cisza. / Ulubione, cudownie błękitne niebo. / Czasem zdarza się taki cudownie oślepiający błysk. Jachty przy Ołowiance.

Dorota Kos

Największą moją pasją są minerały, mają fantastyczne struktury i kolory. / Port. W okolicy pracowni. / Czasem widzę podwójnie. To chyba efekt wpatrywania się w układy małych kwadracików. / Mifune, reaguje na "Misiu". Mój "cień". Lubi się kręcić w pobliżu. Bardzo mądry i miły kotek.

Dorota Kos

"Mentha" Praca, która otrzymała nagrodę w konkursie Amberif Design Award. Powstała z maleńkich "śmieci" bursztynowych i drobinek drewna, które posklejałam w kształcie płytek następnie wycinałam z tego ornamenty. Kosztowało sporo pracy, której towarzyszyły niezapomniane emocje. Szczęśliwie się złożyło, że praca doczekała się prestiżowych publikacji i wystaw. Mam nadzieję, że kiedyś do mnie wróci :) / Rosa - bursztynowy naszyjnik.

Dorota Kos:

 • Inspiruje mnie:
  Najczęściej detale: kolory, faktury, błysk światła. Zazwyczaj niewiele potrzeba.
 • Marzę o:
  O morzu i ciepłym piasku.
 • Moją ambicją jest:
  Nie pamiętam.
 • Wzorem dla mnie są:
  Kółka i kwadraty, ostatnio przede wszystkim kwadraty.
 • Odpoczywam przy/podczas:
  Podróży.
 • Pracuję nad:
  Najczęściej nad sobą.
 • Dążę do:
  Harmonii.
 • Mój idealny dzień:
  Każdy kolejny.
 • Myślę, więc:
  Staram się nie myśleć. Najczęściej za dużo myślę, rozmarzam się i dzień mija :-)
 • Planuję:
  Wolę działanie.
 • Moja największa wada:
  Robienie wielu rzeczy jednocześnie.
Dorota Kos
14.02.2012
Dorota Kos

Dorota Kos

w Trendymanii od: 2009-05-12
0 dostępnych
195 sprzedanych
83 opinie  (100% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy
Wywiad z Artystą
z cyklu "Charaktery"