Extrano

Wywiad z Extrano z cyklu charaktery / Przeczytaj pozostałe wywiady z Artystami z cyklu "Charaktery".

Extrano

W cyklu "Charaktery" Artyści Trendymanii pokazują się od zupełnie innej strony. Jeśli nurtuje Was osobowość ukryta pod czarno-białym zdjęciem i chwytliwym pseudonimem, zapraszamy do lektury. Kolejna część cyklu poświęcona jest Monice Pieńkowskiej, autorce nietuzinkowej biżuterii wykonywanej w technice beadingu i sygnowanej marką EXTRANO.

"Dla wielu jestem dziwna. Łączenie skrajnie odległych światów: domowego, pełnego dziecięcych uśmiechów i żartów, zawodowego - świata wielkich liczb i tylko mojego, gdzie rękoma plotę, maluję i ... - dla wielu jest dziwne."

Extrano

Jedno z moich ulubionych zdjęć: cisza i kolory.

Extrano

Jestem niepoprawną fanką rękodzieła, zawsze w podróży wypatruję lokalnych cudów. Szkoda, że coraz częściej wypiera je chińszczyzna. / Długo stałam przy tej mozaice: karneole, bursztyny, turkusy, apatyty... właściwie wszystkie minerały świata...

Extrano

W domu rośnie mi spora konkurencja... / Ale to nic bo najważniejsze to mieć pasję i oddawać się jej bez względu na okoliczności :)

Extrano

Dotyczy to również pasji do kapeluszy. Zaraziłyśmy się nią od niepowtarzalnej Anety, mojego niedoścignionego wzoru stylu i teraz nosimy je do strojów wyjściowych i sportowych.

Extrano

Przed monotonią codzienności uciekam w plener lub na wakacje typu "all inclusive" (wszystko czego potrzebujesz jest w promieniu 2 metrów).

Extrano

Albo na krótkie, babskie wypady. Tylko wino, kobiety i śpiew (w atrakcyjnej scenerii). W tym roku spotkacie nas w Mediolanie :)

Extrano:

 • Inspiruje mnie:
  Kolor i forma materiałów, z którymi pracuję. Nieustannie zachwycam się, że z mikroskopijnych drobiazgów można stworzyć większą, harmonijną całość.
 • Marzę o:
  Czymś, czego dziś, z własnego wyboru, nie mogę mieć...
 • Moją ambicją jest:
  Podążanie własną drogą, niezależnie od mody i pogody; kreowanie, a nie odtwarzanie.
 • Wzorem dla mnie są:
  Osoby, które potrafią realizować swoje plany do końca, mają wizję i są skuteczne w jej wprowadzeniu w życie.
 • Odpoczywam przy/podczas:
  Od zgiełku domowego - podczas pracy, od pracy - tarzając się po dywanie z trójką dzieciaków.
 • Pracuję nad:
  Sobą, aby nie kończyło się wyłącznie na planach.
 • Dążę do:
  "Odchudzenia" mojego życia ze spraw i zajęć niepotrzebnych i niekoniecznych. Czas jest dla mnie na dziś dobrem najcenniejszym, którego stale brakuje. "Żeby móc tak nareszcie uprościć..."
 • Mój idealny dzień:
  Wolny od niespodziewanych zdarzeń wywracających do góry nogami codzienny porządek, dzień w pracy, która pozwala się spełniać, w domu pełnym śmiechu i wieczór z przyjaciółmi.
 • Myślę, więc:
  Przeżywam każdą sytuację ponad miarę. To silniejsze ode mnie. Chciałabym móc przejść lekko nad niektórymi sytuacjami, zdarzeniami.
 • Planuję:
  Za dużo, więcej niż jestem w stanie zrobić. To moja największa wada i powód do frustracji.
Extrano
07.02.2012
Extrano

Extrano

w Trendymanii od: 2008-04-13
2 dostępne
1 na zamówienie
206 sprzedanych
106 opinii  (98% poz.)
Informacje o Artyście
Dane adresowe i Regulamin
Blog Artysty
przeczytaj najnowsze wpisy
Wywiad z Artystą
z cyklu "Charaktery"
Geneza
czyli jak powstają prace