Władca much

Twórca: Anna Mazoń / Wisiory

2500,00 zł
dostępnych: 1 szt.
Transakcja zgodnie z warunkami określonymi
w Regulaminie Sprzedawcy.

Władca much

Anna Mazoń . Wisiory

Subtelny, niewielki (!) wisior, wykonany od podstaw ręcznie ze srebra pr 925, zdobiony kuleczką litego 14K złota i ciemnym etiopskim opalem, migocącym przede wszystkim zielonymi błyskami, zupełnie jak ciała niektórych much. Całość podwójnie oksydowana (raz klasycznie na czarno, po czym przetarta dla uzyskania kontrastu uwydatniającego detale i ponownie, bardzo delikatnie, dla dodania srebru interesującego "brudnego", antycznego wrażenia i delikatnych kolorów).

Praca ta to swego rodzaju mistyczne studium muchy i całego bagażu kulturowych asocjacji narosłych wokół niej. Od skojarzeń z brudem i rozkładem, przez zachwyt nad estetyką ciała muchy oglądanej z bliska aż do skojarzeń religijnych ,rodem z demonologii chrześcijańskiej, do której Władca Much, dostał się będąc wcześniej najprawdopodobniej kananejskim bóstwem opiekuńczym miasta Akkron, panem podziemi i wód podziemnych (oryginalnie Baal-Zebul).

Każdy detal tego wisiora stworzyłam ręcznie, z użyciem jedynie prostych narzędzi rzeźbiarskich i jubilerskich. Na zdjęciach, przedstawiających dość duże zbliżenie pracy, widać anatomicznie poprawną głowę muchy, subtelne przeplatające się "odnóża" czy skrzydła. Praca jest sygnowana i oznaczona rokiem wykonania (2020), dołączony jest do niej certyfikat unikatowości. Składa się z dwóch niezależnie poruszających się części (za górą ukryta jest krawatka na łańcuszek - łańcuszek dołączony jest do pracy - długość ustalę na życzenie Nabywcy).

Całkowita długość wisiora to 4,3 cm, szerokość w najszerszym miejscu to 2,4 cm. To całkowity unikat, wykonany w pojedynczym egzemplarzu, bez możliwości powtórzenia. Zostanie zapakowany w ozdobne pudełko. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

___

Materiały: opal etiopski, złoto, srebro

Tagi: pnącza, iskierski, owad, noir, art nouveau, mucha, skrzydła

Sklep: Anna Mazoń

Dane sprzedawcy

Sprzedawca nie dodał danych.

Regulamin

Sprzedawca nie dodał regulaminu.

W sprawach nieuregulowanych Regulaminem Sprzedawcy obowiązują przepisy regulaminu Platformy oraz powszechnie obowiązującego prawa, w tym w szczególności postanowienia Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Formy płatności

- przelew bankowy tradycyjny (wpłaty na konto Galerii)
- PayU (płatności internetowe: karty kredytowe i szybkie przelewy)

Wysyłka

Wysyłka w 2 dni robocze po opłaceniu zamówienia
Artysta wysyła z: Polska
Wysyłka do Koszt Z innym przedmiotem
← wybierz kraj wysyłki
Artysta nie wysyła do Twojego kraju? skontaktuj się z Artystą i zapytaj o możliwość wysyłki.

___
Produkt ID: #96345, wystawiony: 2020-12-03
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z Artystą przed złożeniem zamówienia.