BLOG:
wszystkie wpisy

 • Word of wisdom - Lisa Pavelka

  "My advice to anyone just starting out in jewelry making, whether it be beads, clay, wire or what have you, is to remember that Michelangelo didn't paint the Sistine Chapel the first time he picked up a paint brush. Remember that the joy in creating lies in the doing and not the final outcome. Striving for perfection rather than enjoying the process of learning will only result in frustration. Allow yourself to experience your own unique learning curve and be open to the next great concepts you come across - usually happy accidents that occur when you make a mistake."

  Bardzo te słowa oddają moje podejście do tworzenia. Miło jest trzymać w ręku gotowa pracę, ale prawdziwa przyjemność to momenty między pomysłem a ostatnim supełkiem ...

 • Materiałowe fascynacje - cz. 1

  Zdarza mi się zostać oczarowaną jakimś surowcem... Najczęściej są to minerały. Od zawsze mój zachwyt wzbudza agat koronkowy, jaspis oceaniczny i kryształ górski. Czasami fascynacje są krótkotrwałe i dotyczą konkretnego kamienia czy korala. Tym razem jednak chciałabym Wam zaprezentować coś wyjątkowego...
  Na jej ślad wpadłam ponad rok temu. Zobaczyłam proste, surowe naszyjniki i... wpadłam po uszy :). Czekałam długie miesiące, aż wreszcie, całkiem niedawno, stałam się jej szczęśliwą posiadaczką. Panie i Panowie mówię tu o MUSZLI TĘCZOWEJ. Jest po prostu niesamowita. Cięte i szlifowane brzegi tworzą bajeczną fakturę i piękne kolory. Te cienkie plasterki wyglądają jak srebrno-błękitno-szary zamsz. Mienią się i połyskują a jednocześnie ze względu na kształt pozostają surowe i ascetyczne.
  Tydzień temu wykonałam z nich pierwszą biżuterię - naszyjnik i bransoletę "Srebrny mech". Dziś dodałam jeszcze jeden naszyjnik "Poudre".
  Spójrzcie i zakochajcie się tak jak ja :).

  Fiszerowa: Muszla tęczowa w bransolecie Srebrny mech   Fiszerowa: Muszla tęczowa w naszyjniku Poudre   Fiszerowa: Muszla tęczowa w naszyjniku Srebrny mech  
 • Rysunki i obrazy

  Co każda plastyczka ma?
  Każda plastyczka ma twórczy bałagan, krótkie paznokcie i z lekka wampirze usposobienie, żeby móc tworzyć w nocy :)

  Tworzenie sprawia mi ogromną radość i mam nadzieję, że choć część tej dobrej energii przechodzi na moje prace, by cieszyć innych. Podczas rysowania stosuję głównie pastele suche, które później utrwalam fiksatywą. Przy malowaniu używam farb akrylowych i werniksu satynowego.

  Z okazji urodzin Trendymanii cena wszystkich moich prac została obniżona na okres 3 dni.

  Zapraszam do galerii :)
  Kasia Radzka

  P.S. Za Chiny nie umiem dodać komentarza do tej notki (taka ze mnie artystka ;) ), więc dopisuję tu - zdjęcie z fortepianem to niestety, nie jest moja pracownia, tylko galeria Stara Prochoffnia, gdzie miałam wystawę... A własnej pracowni może kiedyś się dorobię, może... :)

  Katarzyna Radzka: ulubione: ulubione, choć brutalnie wykadrowane   Katarzyna Radzka: bałagan: grzeczni ludzie nazywają go twórczym :)  
 • Witaj w blogu Extrano!

  W przeciwieństwie do plecenia (;-) blogowanie nie było dotąd moim udziałem. Mam nadzieję, ze to miejsce stanie się z czasem miejscem spotkania ze mną, z tym co robię, co planuję, o czym marzę...

  Zapraszam do świata Extrano!

  Extrano  
 • Urodzinowa Promocja

  Galeria Trendymania obchodzi w tym tygodniu swoje pierwsze urodziny. Dziękujemy Wam za te wspaniałe 12 miesięcy! Marzy nam się, aby rozwój naszej Galerii był z każdym kolejnym miesiącem tak imponujący jak do tej pory.

  Z okazji urodzin przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Najważniejszą z nich jest Urodzinowa Promocja, która rozpocznie się dziś o północy a zakończy o północy 6 listopada. W ciągu tych 3 dni ceny wszystkich produktów w naszej galerii będą tańsze o połowę naszej marży (5-10%) a oprócz tego wielu naszych Artystów wyraziło chęć zaoferowania promocyjnych cen na swoje produkty. Ich przeceny będą się wahać od 10 do 30%. Oznacza to, że ceny niektórych produktów spadną aż o 40%!

  Warunkiem skorzystania z Urodzinowej Promocji Galerii Trendymania jest złożenie zamówienia w dniach 4-6 listopada 2008 oraz opłacenie go w regulaminowym czasie. Zamówienia nie opłacone w ciągu 7 dni od daty złożenia zostaną anulowane (wyjątkiem są sytuacje, w których termin opłaty zostanie ustalony indywidualnie pomiędzy Kupującym a Sprzedającym), a zawarte w nich produkty wrócą do oferty Galerii w poprzedniej, nie obniżonej cenie i nie będą już dostępne w niższej cenie związanej z Urodzinową Promocją Galerii.

  Raz jeszcze dziękujemy Wam za ten wspaniały rok i zapraszamy do skorzystania z Urodzinowej Promocji.

 • Prezenty

  Gwiazdka już tuż tuż... Każdy z nas czeka na ten dzień, kiedy zasiądziemy do wigilijengo stołu aby wraz z najbliższymi spędzić magiczne chwile. A potem, pod choinką znajdziemy piękne prezenty od rodziny i przyjaciół.

  Równie ważne jak to co znajdziemy w środku pudełka jest samo pudełko. Sposób zapakowania prezentu to niezwykle istotny element niespodzianki, a sama czynność rozwiązywania pięknych wstążek i odwijania ozdobnych papierów często smakuje bardziej niż radość z przedmiotu kryjącego się w środku.

  Kilka lat doświadczenia w pakowaniu mojej biżuterii pozwoliło mi wypracować prawdziwie wyjątkowy sposób jej prezentacji. Dobrana kolorystycznie flizelina, piękne srebrne wstążki i estetyczne metalowe pudełka oraz ręcznie wykonana, kartonowa metka z podziękowaniami tworzą klimat luksusu i stanowią eleganckie preludium do przyjemności kryjącej się w środku - równie wyjątkowej i eleganckiej biżuterii.

  Jeśli chcesz obdarować bliską Ci osobę pięknym prezentem, możesz mieć pewność, że kupując moją biżuterię otrzymasz wyjątkowy produkt zapakowany w aurę podekscytowania i radości.

  Iza Malczyk: Iza Malczyk: Przykładowa aranżacja bezpłatnego opakowania mojej biżuterii